Опитування: Більшість німців хотіли б змінити Шольца на Пісторіуса

Понеділок, 8 січня 2024, 08:01

Майже дві третини німців хотіли б, щоб канцлер Олаф Шольц залишив посаду, а його місце зайняв нинішній міністр оборони Борис Пісторіус.

Як пише "Європейська правда", про це свідчать дані опитування інституту дослідження громадської думки INSA, які наводить Bild.

Згідно з опитуванням, 24,6% респондентів виступають проти того, аби Шольц передавав канцлерство своєму міністру оборони. 11,2% не змогли відповісти на питання. А ось 64,3% опитаних – за те, аби Борис Пісторіус обійняв посаду канцлера.

Навіть прихильники Соціал-демократичної партії Німеччини Шольца також підтримують заміну чинного канцлера на Пісторіуса до наступних загальних виборів, які мають відбутися у 2025 році. 47,9% виступають за заміну, приблизно стільки ж – 47,1% -  цей крок не підтримують.

Голова INSA Герман Бінкерт вказує на особливість результатів опитування щодо Пісторіуса: "Його рейтинги популярності високі серед виборців усіх партій, від лівих до ультраправої AfD. Отже, існує базова симпатія до Пісторіуса".

Нагадаємо, останнім часом рейтинг канцлера Німеччини різко впав: у рейтингу схвалення за 2023 рік Шольц отримав 26%, що на 10 відсоткових пунктів менше, ніж торік.

Між тим, новий рік почався з невеликого зростання рейтингу соціал-демократів Шольца.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.