Кулеба про провокації РФ щодо Балтії: Типова гібридна тактика залякування

Новини — Субота, 25 травня 2024, 15:40 —

Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував нещодавні провокації РФ щодо Естонії, Литви та Фінляндії.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він написав у X (Twitter).

Кулеба зазначив, що нещодавні російські провокації на кордонах ЄС і НАТО в Естонії, Фінляндії та Литві є частиною типової російської гібридної тактики цькування та залякування.

"Україна вже неодноразово стикалася з такими діями Росії. Ми знаємо, що найефективніший спосіб протистояти їм – це єдність, сила і непохитна взаємна підтримка", написав міністр.

Реклама:

Він заявив  про солідарність з естонськими, фінськими та литовськими друзями: "Ми зберігаємо пильність і готові надати будь-яку необхідну допомогу у протидії російським гібридним загрозам".

"Ми також закликаємо НАТО до рішучих дій на захист Естонії, Фінляндії і Литви. Коли ми всі будемо сильними і єдиними, ніхто не зможе нас залякати", – наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше цього тижня на сайті уряду Росії помітили проєкт, що вказував на плани РФ в односторонньому порядку змінити морські кордони зі своїми сусідами у Балтійському морі. Після розголосу проєкт зник із сайту

У четвер Естонія заявила, що російські прикордонники познімали буї, встановлені на естонській половині річки Нарва. Через інцидент тимчасового повіреного у справах Росії в Естонії викликали до МЗС.

Протягом останньої доби підтримку країнам Балтії та Фінляндії висловили низка окремих країн Європи, а ЄС відреагував заявою від імені блоку, запросивши від Росії пояснень щодо дій на Нарві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: