Після слів прем’єра Вірменії Мінськ відкликає посла, щоб зрозуміти, "до чого тут Білорусь"

Новини — Четвер, 13 червня 2024, 16:05 —

Міністерство закордонних справ Білорусі 13 червня оголосило про відкликання посла у Вірменії після того, як вірменський прем’єр Нікол Пашинян розкритикував підтримку Мінськом Азербайджану в межах ОДКБ.

Про це йдеться в повідомленні білоруського МЗС, яке цитує "Європейська правда".

Речник зовнішньополітичного відомства Анатолій Глаз заявив, що посла у Єревані Александра Конюка відкликали в Мінськ для консультацій, аби з’ясувати ситуацію у Вірменії.

Глаз сказав, що білоруська сторона бачить "складну внутрішньополітичну ситуацію" у Вірменії та розуміє "різну резистентність до емоційних навантажень".

Реклама:
Прем'єр Вірменії заявив, що не поїде в Білорусь, поки там керує Лукашенко

"Але ми не розуміємо, до чого тут Білорусь. Представника посольства Вірменії сьогодні викликали в МЗС, щоб спробувати роз'яснити нам це питання. З огляду на розвиток ситуації, наш посол із Єревана найближчим часом також прибуде до Мінська", – додав він.

Принагідно речник МЗС Білорусі пошпетив Вірменію за її "дуже недалекоглядну позицію" – тобто спробу зробити з Білорусі "зовнішнього ворога" і таким чином "відвернути увагу від внутрішніх проблем".

Пашинян раніше в четвер заявив, що ані він, ні жоден інший офіційний представник Вірменії ніколи не відвідає Білорусь, поки керівником цієї країни є Александр Лукашенко.

Минулого місяця він натякнув, що Білорусь і Росія, держави – учасниці Організації договору колективної безпеки, фактично допомагали Азербайджану з підготовкою до війни проти Вірменії, яка почалась у 2020 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: