Британія, Німеччина та Франція спільно засудили нарощування ядерної програми Ірану

Новини — Субота, 15 червня 2024, 15:02 —

Уряди Великої Британії, Німеччини та Франції 15 червня спільно засудили Іран у зв’язку з черговими кроками для нарощування ядерного потенціалу.

Текст спільної заяви є в розпорядженні "Європейської правди".

Три європейські держави заявили, що Іран продовжує "вихолощувати" ядерну угоду 2015 року, яка передбачала обмеження Тегераном ядерної програми в обмін на зняття частини санкцій – і підписантами якого вони є.

Берлін, Лондон і Париж звернули увагу на останні дані Міжнародного агентства з атомної енергії, згідно з якими Іран планує ввести в експлуатацію додаткові центрифуги на своїх ядерних майданчиках у Фордо і Натанзі.

Реклама:
Блінкен: Іран, який допомагає РФ убивати українців, ніколи не отримає ядерної зброї

"Це рішення є подальшою ескалацією іранської ядерної програми, яка несе в собі значні ризики розповсюдження", – наголосили Британія, Німеччина та Франція.

Вони закликали Іран повернутись до виконання "ядерної угоди" та наголосили, що будуть і далі вживати дипломатичних кроків, аби не дозволити Тегерану розробити ядерну зброю.

Як відомо, в межах угоди 2015 року, від якої тодішній президент США Дональд Трамп відмовився у 2018 році, Іран обмежив свою ядерну програму в обмін на полегшення економічних санкцій.

Трамп знову ввів санкції США проти Ірану, що призвело до відновлення Тегераном раніше заборонених ядерних робіт і відродило побоювання США, Європи та Ізраїлю, що Іран може прагнути до створення ядерної бомби. Іран заперечує наявність таких амбіцій.

Читайте також: Зупинка іранського атома: в США обговорюють силову блокаду ядерної програми Тегерана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: