Кулеба: Доведеться говорити з РФ, але ми не дозволимо їй мову ультиматумів

Новини — Неділя, 16 червня 2024, 14:19 —

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Києву доведеться розмовляти з Москвою, проте їй не дозволять говорити мовою ультиматумів.

Як пише "Європейська правда", про це він сказав журналістам у другий день Глобального саміту миру у Швейцарії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Україна прекрасно розуміє, що настане момент, коли треба буде говорити з Росією.

"Але наша позиція дуже чітка: ми не дозволимо Росії говорити мовою ультиматумів, як вона говорить зараз", – зазначив Кулеба.

Реклама:

Глава МЗС вказав, що п'ятничний ультиматум лідера РФ Владіміра Путіна "ніякого апетиту на саміті не викликав, тому що всі розуміють, що це було зроблено з однією простою метою – створити таку собі піар-хвилю напередодні саміту".

Він зауважив, що розвідка в РФ "працює непогано". За його словами, вона доповіла, що оскільки "Саміт миру буде великим і успішним, РФ хотіла його чимось перебити".

Туреччина шкодує, що на Саміт миру не запросили Росію

"Використали політичну ядерну зброю в особі Путіна, довелося йому особисто намагатися збити наш саміт. Йому це не вдалося, тому серйозного ставлення до його пропозицій немає", – переконаний Кулеба.

Міністр закордонних справ наголосив, що РФ припустилася "двох фундаментальних помилок – мова ультиматумів і друга, що це за вимога, щоб суверенна країна залишила власну суверенну територію?!".

Глава МЗС підкреслив, що учасники Саміту не розглядали жодних альтернативних планів щодо досягнення миру в Україні.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що сподівається на погодження плану досягнення справедливого миру в Україні, який дозволить "зафіксувати реальне закінчення війни" на наступному Саміті миру.

Як відомо, Росія не бере участі у конференції у Швейцарії, називаючи захід упередженим, а країну, яка його прийматиме, – "відверто ворожою".

Але в ОП раніше підтвердили, що Україна готова до запрошення на другий саміт миру представника Росії, якому представлять погоджений більшістю держав світу "спільний план".

Дивіться також нове відео "ЄвроПравди" про Глобальний саміт миру із колишнім міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: