Російський дипломат у Швейцарії намагався купити зброю незадовго до Саміту миру

Новини — Вівторок, 18 червня 2024, 16:08 —

Швейцарські органи безпеки завадили співробітнику посольства Росії придбати зброю та "небезпечні речовини" за кілька тижнів до Глобального саміту миру.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомила газета Tages-Anzeiger.

За інформацією спецслужб, російський агент, який працював дипломатом у Берні, "намагався придбати зброю та небезпечні речовини в кількох місцях у Швейцарії" – зокрема, відвідав магазин, що належить швейцарсько-німецькому торговцю зброєю, але нічого не купив.

Генеральна прокуратура Швейцарії підтвердила, що в межах розслідування правоохоронці "провели кілька обшуків у будинках разом із поліцейськими силами відповідних кантонів". Невідомо, чи когось арештували і чи перебуває хтось під вартою.

Реклама:
Швейцарія посилить заходи для висилки російських шпигунів

Путінського шпигуна у Швейцарії підозрюють у порушенні законів про військові матеріали та про заборону експорту зброї. Ще один підозрюваний перебуває під слідством за підозрою в порушенні законодавства про контроль за товарами.

Хоча російський дипломат користується імунітетом, Генеральна прокуратура Швейцарії звернулася до Федерального департаменту закордонних справ із проханням зняти його, а до Федеральної ради – з проханням дозволити кримінальне провадження.

Щоправда, за інформацією Tages-Anzeiger, російський дипломат уже покинув Швейцарію.

За даними швейцарських ЗМІ, у Швейцарії діє п’ята частина російських шпигунів у Європі.

Ще 2022 року розвідка Швейцарії вказувала, що в країні процвітає шпигунська діяльність Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: