Парламент Чехії схвалив голосування поштою для виборців за кордоном

Новини — П'ятниця, 21 червня 2024, 18:52 —

Чеський парламент у п’ятницю, 21 червня, остаточно схвалив закон, який дозволить закордонним виборцям голосувати поштою.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Novinky.

Закон про голосування поштою підтримали 92 депутати нижньої палати парламенту Чехії, проти проголосували 75 – передусім представники опозиційних лівопопулістської ANO Андрея Бабіша та ультраправої SPD Томіо Окамури, які стверджували, що ініціатива порушує таємницю голосування.

Голова МВС Чехії Віт Ракушан, виступаючи в парламенті, заявив, що закон дозволить співгромадянам, які проживають за кордоном, скористатись правом голосу "без зайвих ускладнень".

Реклама:

"Я вважаю, що поділ наших громадян на різні категорії є дискримінацією. Цим законопроєктом ми не розширюємо коло виборців, які мають право голосувати з-за кордону. Ми лише даємо можливість зробити вибір більш комфортним", – підкреслив він.

Як Чехія обирає президента: особливості, незвичні для українців

Голосування поштою в Чехії стосуватиметься президентських і парламентських виборів, а також виборів до Європейського парламенту.

Ним зможуть скористатись чеські громадяни, які зареєструються у списку виборців у місцевому посольстві. Досі вони могли голосувати лише особисто в посольствах, що в деяких країнах означало подолання сотень кілометрів до виборчих дільниць.

Чехи, які перебувають за кордоном протягом короткого періоду часу, наприклад у відпустці, не зможуть проголосувати поштою.

Уперше голосування у такому форматі планують випробувати на парламентських виборах у Чехії у 2025 році.

Нагадаємо, минулого тижня Сейм Польщі запровадив можливість голосування поштою для всіх виборців у країні та за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: