Експрокурора Чорногорії, який вів справу про держпереворот, підозрюють у воєнних злочинах

Новини — Четвер, 27 червня 2024, 17:12 —

Спеціальна державна прокуратура Чорногорії призначила розслідування проти колишнього головного спецпрокурора Мілівоє Катнича, який раніше вів справу про спробу держперевороту у 2017 році, за підозрою у скоєнні воєнних злочинів у 1990-х роках.

Про це відомство сказало в коментарі порталу BIRN, повідомляє "Європейська правда".

Чорногорська прокуратура розпорядилась почати розслідування щодо Катнича після того, як вивчила передані Хорватією дані про його участь в облозі міста Дубровник під час югославської війни у 1990-х роках і докази Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів щодо Югославії.

Обвинувачення підозрює, що Катнич, який у 1990-х роках був офіцером Югославської народної армії (ЮНА), під час збройного конфлікту навколо міста Цавтат неподалік Дубровника "піддавав місцевих цивільних нелюдському поводженню".

Реклама:
Чорногорія, яка є членом НАТО, офіційно вшанувала пам'ять жертв операції НАТО в селі Муріно

На слуханнях у суді, які відбулись напередодні, чоловік відкинув звинувачення.

Як нагадує BIRN, ім'я Мілівоє Катнича вже не вперше згадується в контексті воєнних злочинів під час облоги Дубровника. Наприкінці 2011 року його звинуватили у підпалах і пограбуваннях у регіоні Конавле, що біля Дубровника.

Мілівоє Катнич був головним спецпрокурором з 2015 року до 2022 року. Він був головним обвинувачем у справі про спробу державного перевороту в Чорногорії у 2016 році.

У квітні його разом із колишнім високопоставленим поліцейським Зораном Лазовичем затримали за підозрою у створенні злочинної організації та зловживанні службовим становищем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: