Кулеба у Хорватії розповів, що стане перемогою України

Новини — Субота, 29 червня 2024, 13:17 —

Перемога України повинна передбачати не тільки відновлення кордонів чи притягнення агресора до відповідальності, а й створення реальності, в якій нова агресія стане неможливою.

Про це Кулеба розповів у суботу, 29 червня, під час виступу у рамках Дубровницького форуму в Хорватії, його цитує пресслужба МЗС, повідомляє "Європейська правда".

Кулеба сказав, що мир без справедливості приведе до нової війни. 

"Тому мета – не просто закінчити війну, а створити реальність, в якій мир буде справедливим і тривалим, а нова війна стане неможливою. Це і буде перемогою", – зауважив міністр.

Реклама:

У цьому контексті Кулеба відзначив ключову роль Саміту миру. Він підкреслив, що продовжить взаємодіяти з країнами з усіх частин світу задля пошуку рішень для відновлення справедливого миру.

Глава МЗС наголосив, що шлях до справедливого та тривалого миру є непростим, проте він не має альтернатив.  

За його словами, світ повинен стерти лінії, накреслені іншими, щоб забезпечити повагу до принципів, які дозволяють усім жити і процвітати.

"Є речі, які нас усіх об'єднують і стирають ці відмінності. Це бажання жити в мирі та розвиватися. Для України – це мир і відновлення, що, звісно, є передумовою розвитку", – підсумував міністр.

Нагадаємо, Україна налаштована на проведення другого Саміту миру в країні Глобального Півдня.

Кулеба дав зрозуміти, що Київ не прагне прямих контактів із Росією, але її участь у другому Саміті миру можлива за форматом Чорноморської зернової ініціативи.

Президентка Швейцарії, яка організувала перший Саміт миру, вважає, що участь РФ у мирному процесі залишається ключовим питанням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: