Колонки

Бізнес вимагає довіри. Коли в Україні запрацюють європейські митні спрощення
Компанії, що зможуть поліпшити всі свої внутрішні процеси, користуватимуться митними спрощеннями в Україні та в ЄС. Отже, бізнес отримає конкурентну перевагу, а держбюджет – додаткові надходження.
Два сигнали від Лукашенка: чому вибори в Білорусі стали особливими
Поява двох опозиційних депутатів не є ані збоєм владної системи, ані зміною суспільних настроїв. Це елемент "демократизації", розрахований на західного спостерігача, в дозі, що дозволяє уникнути формування системної парламентської опозиції.
Знешкодити патентного троля: як це вдалося ЄС та що треба перейняти Україні
В європейських країнах патентні тролі поводять себе менш зухвало. Як цього вдалося досягти? Необхідне створення умов, за яких стає економічно невигідним захищати у суді патенти, які вочевидь не відповідають критерію новизни.
Гранти регіональним ЗМІ для висвітлення євроінтеграції – відповідаємо на всі питання
14 вересня відбудеться інтернет-конференція "Постійний конкурс грантів "Громадянське суспільство і ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні". Ми розповімо про цілі та пріоритети конкурсу, а також про вимоги до учасників та оформлення грантової заявки.
Ліки проти "втоми від України". Про що говорили в Криниці-Здруй
Польський форум показав ключові кроки, яких чекають наші партнери від України. У разі їх реалізації нас почнуть сприймати не як прохача допомоги, а як партнера і навіть як конкурентну перевагу ЄС перед рештою світу.
Україна в кулуарах саміту G20: що привіз і що не привіз Путін з Китаю
Відповіді Путіна на запитання журналістів демонструють його очевидні намагання уникнути обговорення теми конфлікту на сході України. Путіну не вдалось нав’язати своє бачення порядку виконання Мінських домовленостей. Він не отримав бажаних сигналів про скасування антиросійських санкцій...
Чи готова Україна "воювати" з Брюсселем на боці Вишеграда?
Коли з Брюсселем сперечаються представники нехай "нової Європи", але повноцінні члени європейської сім'ї – це одне. А коли в цю суперечку, та ще й не з власної волі, втягується Україна, яка лише стукає в двері ЄС – це геть інше...
Гальмування не по-європейськи. Чому заморожені реформи в автогалузі
Смертність через аварії на українських дорогах вдвічі вища, ніж в ЄС, а порівняно з деякими країнами Європи – навіть втричі. І це при тому, що імплементація законів, спрямованих на підвищення безпеки на дорогах, закріплена в Угоді про асоціацію.
Євроінтеграція в Раді: нове життя старих законопроектів
Під час першого пленарного тижня нової сесії Верховної ради заплановано розглянути частину з документів, які є необхідними для євроінтеграційного поступу країни. Деякі з них припадають пилом в парламенті понад півроку.
Яблуко розбрату: чим закінчиться для Європи скандал навколо Apple
Ірландія хоче, щоб податки в ній були низькими, аби великі корпорації створювали там робочі місця. Навіть ціною менших відрахувань до держбюджету. На жаль, Україна може лише спостерігати, як треба захищати бізнес і національні інтереси.
"Ініціатива трьох морів": що може внести та що отримати Україна
Ідея "Міжмор’я", озвучена президентом Польщі, відрізняється від її української інтерпретації, та поки реалізується без України. Це можна змінити, але без розвиненої транспортної інфраструктури Україна буде нецікавою для "Ініціативи трьох морів".
Чому і як Мінські домовленості все ще працюють на Україну
Кремль потрапив у своєрідну пастку: Путін дуже зацікавлений у виборах на Донбасі, однак для цього необхідно припинити бойові дії. Однак тоді РФ втратить свій головний козир – загрозу повномасштабної війни та дестабілізації України.
Урок на 13 млрд євро. Чому суперечка Єврокомісії та Apple важлива для України
Рішення Єврокомісії у справі Apple має прямий вплив і на Україну. Воно свідчить, що поширена у нас (особливо в 1990-ті роки) практика надання податкових пільг окремим компаніям залишилася в далекому минулому.
Думка скептика. Е-декларація з прицілом – прийдуть за кожним
Приготуйтеся жити по-новому, запускається «демократія» з електронним декларуванням... Порушується ціла група основних прав людини, як публічних посадовців, так і членів їхніх сімей та третіх осіб: право на особисте життя, на персональні й конфіденційні дані... (рос.)
Смерть Іслама Карімова: хто стане наступником "вічного" президента Узбекистану
Відсутність в Узбекистані прозорих та налагоджених механізмів передачі влади матиме наслідком латентну боротьбу між різними кланами всередині країни, насамперед самаркандським, ташкентським та ферганським.
РФ під тиском санкцій. Що приховує російська статистика
Тягар санкцій, гостра криза в регіонах і зростання бюджетних проблем – ось ті чинники, які мають скорочувати агресію РФ. Втім, перші ластівки економічних проблем дійдуть до російських силовиків лише за кілька років.
Спільна пам'ять повинна нас об'єднувати: заклик українських та польських неурядових організацій
Нам варто завжди пам’ятати, що емоційні чи кон’юнктурні дії політиків слугують лише нашим ворогам. Ми маємо довершити побудову солідарних і дружніх відносин, яку почали чверть століття тому, і бути прикладом злагоди у великому європейському домі.
Другий програш Росії в СОТ: чому він такий важливий для України
Заборона РФ на експорт м'яса з ЄС не відповідає правилам СОТ і має бути скасована. Це дуже хороший сигнал Україні про необхідність якомога швидше починати аналогічні спори, доводячи зв'язок російських торговельних заборон з її агресією...
Скандал з фальшивим "зламом" е-декларацій: хронологія подій
Важливий момент: "злам" відбувся вже після оголошення прес-конференції. Тобто Геращенко і Вінник були впевнені, що все вийде, а для цього бажано мати доступ до коду сайту або ще одного екземпляру системи, на якому можна переконатись заздалегідь...
Операція "легалізація": чи зупинить Захід м'яке визнання анексії Криму
Вибори в Держдуму на території Криму – спосіб закріпити півострів за Росією. Заходу доведеться визначитися з легітимністю самого російського парламенту, де засідають представники території, окупацію якої ніхто не визнає...