Колонки

Негостинний Лондон: Британія готується арештовувати майно корупціонерів з України. І не лише
В Англії очікується по-справжньому проривна реформа у сфері боротьби з корупцією. Новий механізм дозволить арештувати сотні об'єктів нерухомості, які іноземці придбали в Англії за рахунок доходів незрозумілого походження.
Пільги для індустріальних парків. Чому вони можуть призвести до проблем в експортерів
Для тих, хто мріє про ці пільги, мораль проста – західні держави підступні і не дають нам розвиватись. Адже індустріальні парки існують в ЄС. Але умови надання ними податкових пільг відповідають вимогам СОТ - і це різниця з Україною.
Нестерпна легкість експорту. Що гальмує Україну в рейтингу Doing Business
Щодо легкості міжнародної торгівлі був зафіксований найбільший регрес. І в цьому рейтингу країни, з якими ми могли б конкурувати за залучення інвестицій, часто є світовими лідерами.
Рада не хоче прибирати сміття. Як врятувати реформу поводження з відходами
Наразі у Верховній раді зареєстровано 17 законопроектів, що стосуються поводження з відходами. Жоден з них комплексно не вирішує проблему виконання Україною зобов'язань згідно Угоди про асоціацію.
ЄС посилює торговельний захист. Чим це загрожує Україні
ЄС зможе ввести високі мита, які іноземні виробники не можуть подолати десятки років. Для інших країн, в тому числі й для України, існує загроза переорієнтації дешевої продукції на їх ринок.
Порошенко та порожнеча. Чому Україна не отримає безвіз у листопаді
Здавалося б, треба радіти та дякувати президенту. Однак замість цього на Порошенка сиплються роздратування та глузування... Величезне питання до людей, які оточують Порошенка – як вони допускають цей невпинний потік нереальних прогнозів і некомпетентних заяв?..
Там, де не забувають своїх героїв, завжди будуть нові
23 жовтня Угорщина відзначає 60-ту річницю Революції 1956 року. Ми поділяємо біль угорців за втраченими життями, але одночасно і гордість за тих, хто не побоявся голосно висловити свою думку і боротися за майбутнє свого народу.
Навіщо "Укравтодору" польський керівник з корупційним шлейфом
Що здобуває Україна, окрім ще однієї причини для роздратування чинної польської влади? Ми влізли в дуже неприємний і невигідний політичний розклад. У прикупі – лише сумнівні ділові та особисті якості Славоміра Новака.
Санкції продовжать, хоча проблеми лишаються: настрої в Брюсселі щодо "Мінська" та України
Цієї осені майже всі країни-члени ЄС зрозуміли (часом з великим подивом!), що Росія явно намагається підривати європейську єдність. Дії Москви тепер помітні всім... Навряд хтось очікує проривів після переговорів у Берліні в середу, але зустріч треба провести...
"Мічені" пальці, фото виборців та вертикаль виборчкомів: грузинський досвід виборів для України
Виборча система Грузії має декілька принципових відмінностей від української. Зокрема, участь у формуванні обласних та дільничних виборчих комісій беруть не лише політичні партії та кандидати, але й виборчкоми вищого рівня...
Імідж в умовах гібридної війни. Яким шляхом піти Україні
Країна потребує послідовної, наполегливої, щоденної та тривалої роботи над власним іміджем у світі. Необхідно діяти на випередження – не заперечувати черговий фейк, а самим забезпечувати постійне оновлення інформації всіма основними мовами.
Вкуримо по-європейськи? Чи відповідає збільшення акцизів зобов'язанням перед ЄС
Ініціатива уряду підвищити мінімальний акциз на сигарети не пов’язана із зобов’язаннями перед ЄС. Натомість є суто українська політика "латання дірок" у бюджеті за рахунок традиційного збільшення податків на "шкідливі" продукти.
Як Путін переграв увесь світ... і самого себе
Фінляндія відправляє в Кремль докази перетину російськими літаками свого державного кордону, написані, можливо, вже на натівських бланках. Як натяк. Ну і, звісно, останні новини від ПАРЄ цілком вписуються в загальну картину європейських перспектив Росії...
Мінські домовленості: «червоні лінії» для України. Спільна заява експертів
Напередодні запланованої чергової зустрічі в Нормандському форматі аналітичні центри підготували мемо для української влади щодо меж компромісу, які не повинна переступати Україна в рамках виконання "Мінська".
Дорожня карта цифрової економіки. Як найкраще адаптувати європейський досвід
Технологічний розрив не дозволяє Україні вже сьогодні повноцінно інтегруватися в цифровий європейський простір. За ключовими напрямами цифрової економіки ми не завжди відповідаємо середньому рівню країн Східного партнерства...
Дебати в епіцентрі скандалу: як пройшла друга телевізійна дуель Клінтон і Трампа
Трамп заявив, що Росія потрібна США для боротьби з "Ісламською державою". Але тим самим він примудрився посперечатися зі своїм кандидатом у віце-президенти Майклом Пенсом, який визнав російські атаки на Алеппо варварськими.
Врятувати Страсбург. Як Росія веде Раду Європи до самознищення та що має робити Україна
Організація так і не змогла перетравити вступ до неї відверто неготових і не завжди націлених на проєвропейський розвиток країн СНД. У результаті всередині Ради Європи виник негативний вплив так званого "міні-СРСР" з Росією на чолі. Та й недосконалих західних політиків також не бракує...
Рада Європи і війна за реформи
"Втома від України" є міфом. Та він перетвориться на реальність, якщо ми зупинимося. Всі зовнішні дипломатичні зусилля будуть марними, якщо всередині України настане "втома від реформ"... Один день дозволив суттєво послабити російський наступ...
Війна навколо рекомендацій. Чому Україна провалює реформу антимонопольної системи
Наділення рекомендацій АМКУ силою нормативно-правового акта – саме той крок, що дозволить Україні дійсно виконати одне з найважливіших зобов’язань за Угодою про асоціацію та стане добрим сигналом для інвесторів.
Верховна рада має відхилити зміни до закону "Про державну службу"
Конкурс на посади голів місцевих держадміністрацій пропонується здійснювати президенській комісії. На антиреформаторську спрямованість законопроекту 4370-1 звертають увагу посли країн-членів ЄС та експертне середовище.