Експертна думка

Як вийти на ринки Європейського союзу?
Страх перед тим, що "сюди прийдуть європейці і нас знищать", і розпач від того, що "на нас там не чекають", переважає розуміння можливостей того, що "ми можемо завоювати ринки ЄС". А це завоювання – річ цілком реальна.
Шенгенський путівник: як отримати візу до ЄС?
Можливо, протягом року візові вимоги для українців будуть скасовані, однак скористатися безвізовим режимом зможуть лише власники біометричних паспортів. Інші й надалі змушені будуть керуватися чинними правилами...
Політична корупція в Чехії. Проблема, з якою може зіткнутись і Україна
Йде боротьба за прозорість та виявлення корупційних ризиків, а з іншого боку – за захист особистого життя політиків... Саме журналісти викрили низку корупційних ризиків. Наприклад, їм вдалося виявити зв’язок між президентом Мілошем Земаном та "Лукойлом"...
Торговельна політика України: Quo Vadis?
Україна досі не має єдиної системи зовнішньоекономічної політики. Тому її спроби захистити свої торговельні інтереси викликають значний резонанс. Такі кроки виглядають непрогнозованими в очах і міжнародного, і вітчизняного бізнесу. Натомість уряд так і не спромігся дати відповідь на агресивну торговельну політику РФ.
Грецький виклик для ЄС
Євросоюз не хоче поступатися базовими принципами, а Греція відмовляється грати за чужими правилами і вперто намагається нав’язати свої. Якщо компромісний варіант не буде знайдено, Греція буде змушена вийти із єврозони та оголосити про дефолт...
Заощадити не вдасться...
Держава повинна гарантувати можливість експортного кредитування, здійснювати політичне лобіювання, забезпечити участь наших виробників у міжнародних тендерах, конкурсах. Наш шлях до цивілізованого розвитку затягнувся, і багато чого з того, що мало бути вже давно зроблено, досі навіть не розпочато.
Чим зарадить Україні термінова фінансова допомога МВФ та Заходу?
В значно менш напружених умовах політика "затягування пасків" у Греції призвела до скорочення економіки, а згодом – до послідовних етапів скорочення бюджетних витрат. В умовах України без західної допомоги ця програма реформ мала б стати "отруйною пігулкою", що остаточно вб’є вітчизняну економіку.
Скільки коштів і на що отримає Україна від МВФ?
Кредит МВФ є лише частиною ширшого пакету фінансування від міжнародної спільноти, який може скласти $40 млрд. Тому не зрозуміло, якого саме розширення допомоги можна чекати від інших донорів і на яку суму варто очікувати цього року.
Путін і SWIFT
Якщо SWIFT відключать, це буде сигнал, що з росіянами краще не зв'язуватися. "Ну їх на фіг", - подумають німці. "Тільки через SWIFT, bitte sehr", - скажуть вони. (рос.)
Суперечка у СОТ: вихід із глибокого замороження торгівлі з РФ
Світова організація торгівлі – єдиний механізм, здатний змусити РФ змінити свою торговельну політику. Зволікаючи з поданням скарги до СОТ, Україна фактично близько року відмовляє національним виробникам у захисті. Відповідно, це впливає і на податки до держбюджету, і на робочі місця.
Недоторканність по-європейськи. Між диктатурою та зловживаннями
У країнах із ще не зміцнілою демократією вищі ризики арешту чи обвинувачення депутатів на фальшивих та політично вмотивованих підставах... "Диктаторські закони" від 16 січня 2014 року, спрямовані на придушення Майдану, також передбачали послаблення депутатської недоторканності...
Програма реформ. Шлях збереження країни. ІНФОГРАФІКА
Чи чують парламентарі та урядовці голоси тих, хто закликає "робити реформи прямо зараз"? Чи розуміють вони, що нині це – чи не головна умова виживання України як держави?.. Експертна спільнота розробила план реформ, необхідних для "запуску" Зони вільної торгівлі з ЄС...
Експерт Віктор Тимощук помиляється чи свідомо перекручує законодавчі норми?
Висновок автора, що у 2014 році ДМС "заганяло" громадян до "Паспортних сервісів" для оформлення закордонних паспортів, не витримує жодної критики... В Києві лише близько 8% звернулися до "Паспортного сервісу", де є електронна черга...
Арешт майна РФ за кордоном. Можливо, але дуже складно
Iноземна держава, її органи, а також майно користуються судовим імунітетом лише тоді, коли держава реалізує свої суверенні функції. Якщо ж держава діє як приватна особа, то не може посилатися на державний імунітет. Але використати цю норму Україні буде дуже важко.
Свобода, без якої не буде країни
Нікого вже не треба переконувати, що без стрімкого економічного зростання наша країна не зможе зберегти політичну незалежність. Але зростання завжди і всюди пов'язане з вивільненням людського потенціалу, насамперед підприємницького. І, як правило, не завдяки, а всупереч різноманітним діям держави.
Європейський шлях для українського лісу
Коаліційна угода парламентських фракцій передбачає об’єднання лісогосподарських підприємств України у єдину державну структуру. Дієвість такого рішення підтверджує досвід Польщі, Латвії, інших країн ЄС.
Резолюція ПАРЄ. Не забуваємо про переселенців
Об’єктом критики ПАРЄ стала й українська влада, насамперед – її політика щодо мільйонів людей, які живуть на Сході України та в Криму... ПАРЄ у своїй Резолюції чітко дала зрозуміти, що українська влада зобов’язана поважати всіх громадян України, незалежно від того, де вони перебувають.
Чи загрожує Україні втрата газового транзиту?
Європа зможе впоратися і без російського газу, хоча це буде досить складно. Саме це унеможливлює успіх російського шантажу. Однак якщо імпорт сланцевого газу стане недоступним, то Європа буде поступливішою. Тому Україні треба бути готовою до припинення російського транзиту.
Як Україні перемогти Росію: шість головних кроків
Мета Росії – підпорядкувати собі український уряд або замінити його повністю контрольованим. Щоб здобути перемогу, Україна повинна переконати Росію в тому, що вона остаточно і безповоротно пішла "на Захід". Водночас Україна має працювати над створенням стимулів для Росії припинити конфлікт.
Черговий політичний пат
Зимова сесія ПАРЄ стане показником того, наскільки Росія реально має намір повернутися до правил міжнародного права, хоча б у перспективі.