Колонки

Війна навколо рекомендацій. Чому Україна провалює реформу антимонопольної системи
Наділення рекомендацій АМКУ силою нормативно-правового акта – саме той крок, що дозволить Україні дійсно виконати одне з найважливіших зобов’язань за Угодою про асоціацію та стане добрим сигналом для інвесторів.
Верховна рада має відхилити зміни до закону "Про державну службу"
Конкурс на посади голів місцевих держадміністрацій пропонується здійснювати президенській комісії. На антиреформаторську спрямованість законопроекту 4370-1 звертають увагу посли країн-членів ЄС та експертне середовище.
"Уряд – не вагітність, можна усунути": як Польща протестувала проти заборони абортів
Я не підтримую аборт як такий. Але йдеться про волю, дану нам від Бога, яку люди хочуть у нас забрати через закон. Ми маємо право приймати це важке рішення згідно зі своєю совістю...
Війна за британську спадщину. Чому Німеччина не стане новим фінансовим центром ЄС
Німеччина не приховує бажання стати новим фінансовим центром ЄС. Втім, відібрати цей статус у Лондона буде надзвичайно складно. Тим більше, в умовах різкого тиску на німецькі фінкомпанії з боку США.
Євроінтеграція у Раді: від захисту інвесторів до великого екологічного пакету
Іноді виникає враження, що український законодавець будь-що намагається вигадати велосипед, тоді як треба просто зазирнути в Угоду про асоціацію і коректно перенести її норми та термінологію в запропоновані законодавчі новації.
Чи можливо покарати винних у справі МН17? Перспективи судових слухань
До відповідальності можуть бути притягнуті не тільки виконавці злочину, але й ті, хто несе політичну відповідальність. Не матиме значення, що злочинці "не знали", що збивають мирний літак – відповідальність наступає й за усвідомлення можливості негативних наслідків.
Apple — лише початок: податковий наступ ЄС
Податковий тиск ЄС стосується не тільки Apple: він заманює в тенета цієї схеми всі багатонаціональні компанії, щоб отримати вищі податки. Ось чому Apple — це лише початок. Чим відповість Америка?
Закони, інституції та люди: успіхи й поразки у боротьбі з корупцією в Словаччині
Що робитимуть недобросовісні люди? Як вони намагатимуться обіграти чи нейтралізувати антикорупційні норми? Це дуже рідко обговорюється в процесі написання законопроектів, а тому зовсім не дивно, що закони не працюють.
Зелена енергетика пішла по судах. Чи варто Україні копіювати новий тренд ЄС
Економічна криза змушує країни ЄС відмовлятися від зелених енерготарифів. Цим шляхом хоче піти й Україна. Проте в ЄС цей крок спричинив потік позовів від інвесторів, які звинувачують владу в порушенні своїх зобов'язань.
Тільки спокій: що робити, якщо ваш вантаж затримали на європейській митниці
Не варто одразу ж бігти до юристів – їхні послуги в Європі дуже недешеві. Спочатку важливо зрозуміти причину повернення вантажу – власник зможе вберегти хоча б його частину, знищивши тільки контрафактний товар.
Перевірка боєм: що показали перші президентські дебати у США
Найболючішим ударом стало посягання на головну самоідентифікацію Трампа – як успішного бізнесмена. При цьому Клінтон зуміла вийти зі складної для неї теми з використанням приватного сервера, не показавши себе жалюгідною.
Незалежний енергорегулятор: велика перемога та дрібні зради
Сам факт ухвалення закону можна розглядати як "перемогу", а деякі важливі моменти, прописані у ньому – як "зраду". Головне, що вдалося завершити багаторічну історію, а енергетичний регулятор отримав шанс стати незалежним.
Ілюзія суспільного нагляду: що відбувається з громадською радою при НАЗК
Вже зараз відбуваються спроби формування "ручної" громадської ради при Нацагентстві з питань запобігання корупції. Дуже вірогідно, що вже незабаром за чинними правилами до громадської ради потраплять "невипадкові" кандидати.
Равлик Євросоюзу: ЄС обрав стратегію ігнорування зовнішніх небезпек
В цьому документі – ані слова про Україну чи російську загрозу. Більше того, тут взагалі не згадано про потребу діяти поза межами держав-членів Євросоюзу. Чому ЄС фактично ігнорує зовнішні загрози? Ризикну стверджувати, що це не є реверансом в бік Росії...
Перегляд квот ЄС: Україна – на фінішному етапі
Торговельна статистика України дає всі підстави розраховувати на збільшення квот на безмитне ввезення цілої низки товарних груп. Але як це реалізувати на практиці? В першу чергу, починати треба з ініціативи самих виробників.
Євроінтеграція у Раді: від судноплавства до енергетики. Робота над помилками
Законопроект передбачає держпідтримку виробництва технічних засобів електронних комунікацій, однак підтримка національного виробника в Євросоюзі заборонена. Це створює ризик порушення конкуренції у торгових відносинах з ЄС.
E-держава чи e-суспільство? Де ми найбільше відстаємо від Європи
Терміналів для розрахунку картками в Україні втричі менше порівняно з сусідньою Польщею. Відповідно до даних польського центробанку, в країні вже майже 80% всіх розрахунків відбувається за допомогою карток.
Незалежний енергорегулятор: чому він №1 в фокусі ЄС
Створення незалежного регулятора – ключова передумова успіху всієї енергетичної реформи, яку Україна має провести відповідно до Угоди про асоціацію. Перша заява Мінгареллі – чіткий сигнал для народних обранців, чого очікує ЄС від їхньої роботи.
Як зруйнувати довіру ЄС. Топ-менеджер Нафтогазу про скандальне рішення Мінекономіки
Це – зловживання довірою. Виходить, що узгоджені з лідерами ЄС та затверджені урядом України плани не варті і паперу, на яких вони роздруковані? Як вони після цього будуть до нас ставитися? На яку довіру після цього ми можемо розраховувати?..
Транзитна війна дійшла до СОТ. Три ключових питання про шанси України
СОТ вже розглядала подібний спір, постановивши, що всім товарам мають забезпечуватися ідентичні умови міжнародного транзиту. Однак для виграшу спору Україні потрібна сильна команда міжнародних юристів.