Колонки

Заява НАЗК про кризову ситуацію із електронним декларуванням
На сьогоднішній день існують політичні та юридичні умови для старту системи електронного декларування. Національним агентством розроблено та затверджено всі рішення, необхідні для запуску системи електронного декларування...
Європейські норми реєстрації лікарських засобів. Два шляхи для України
Гармонізація умов допуску фармацевтичної продукції з європейськими нормами не є простою "галочкою", яку треба виконати. Адже неодноразово писалося про різницю вартості ліків в Україні та ЄС. Різниця, на жаль, не на нашу користь.
Зоряний райдер. Останній шанс України вирватися з кризи
Замість створення нової агенції із залучення інвестицій треба їхати і заманювати в країну найбільші світові компанії. Погоджуватися на їхні умови – тільки б прийшли. Адже за ними до країни прийдуть справжні інвестиції.
Аналіз подій на кордоні з Кримом: чому заяви Путіна не є частиною плану з нападу на Україну
Всі подробиці подій, що розгортаються вже чотири доби на адмінкордоні материкової України та окупованого Криму, знає досить обмежене коло осіб – кількасот людей у військовому керівництві РФ та в Кремлі. Але інформації достатньо для аналізу та висновків...
Транзит в обхід РФ: як Україна виявилася не готова відповісти на торговельну агресію Кремля
Україна виявилася не готовою до нового інструменту агресії з боку РФ. Альтернативний транзит існує, та назвати його ефективним неможливо... Має бути підхід, як до військової техніки: в мирний час вона стоїть у боксах, але витрати на неї не є марними...
Нова ціна Brexit. Чому Центробанк Англії різко змінює свій курс
Банк Англії знизив ставку вперше з березня 2009 року, хоча лише два тижні тому він підтвердив збереження базової ставки. І раптом банк змінює своє рішення, водночас схваливши ін'єкції в ринок ліквідності на 70 млрд фунтів.
Румунське диво. Fondul Proprietatea
Румунська лихоманка зачепила Європу, точніше — європейські суди, які потерпали від непідйомної кількості позовів, поданих румунами. ЄС почав вимагати від румунського уряду створення дієвого механізму для вирішення проблеми.
Стаття Карла Більдта: Чому Європі треба підтримати Ердогана
Європа ризикує втратити моральний авторитет, якщо не продемонструє свою особливу участь у вирішенні проблем, пов’язаних з заколотом... Путін може стати першим лідером, який зустрінеться з Ердоганом - це буде ганьбою для Європи.
Рішення Сейму, що посварило Польщу та Україну. Хто винен і що робити
Поляки будуть говорити про підтримку, але часи коли до України ставились, як до незрілого партнера минули... В Україні не розуміють і не хочуть розуміти, що представників консервативної партії ПіС цікавлять деталі та символічні жести.
Фактор Саакашвілі: коли Україна не розуміє Грузію та чому це шкодить обом країнам
Висновок "несподіваний" - через те, що про цю проблему в Україні воліють не говорити. Хоча для Грузії вона не є чимось новим... Політичний успіх Саакашвілі та його команди в Україні – збиває з пантелику, а також має погані наслідки для двох держав...
Стрибок над "цифровою" прірвою – що привіз до Києва єврокомісар Еттінгер
У стратегії України щодо зближення з "цифровим" Євросоюзом має бути два ключові завдання: подолання технологічного розриву та гармонізація ринків. Проблема - у відсутності системної державної політики в цій сфері...
Польща та Україна після рішення Сейму 22 липня
Українська держава не несе жодної міжнародно-правової відповідальності за події 73-річної давнини, щодо яких ухвалена резолюція. Ворожі сили прагнуть пов’язати питання минулого з сучасними відносинами між Україною та Польщею.
Чому Туреччина не порушить Європейську конвенцію з прав людини
Новинні стрічки рясніють повідомленнями про те, що "Туреччина відмовиться від виконання вимог Європейської конвенції з прав людини". Це не так – йдеться про дозволені цією Конвенцією відхилення від її положень.
Гюлен: Я засуджую будь-які загрози демократії в Туреччині
Якщо є учасники спроби державного перевороту, які симпатизували руху "Хізмет", вони однозначно зраджують своїм ідеалам... США не повинні пристосовуватися до самодержця, який перетворює спробу військового перевороту на зброю проти конституційного уряду...
Напередодні іспиту: чи готова Україна до європейської безпеки продуктів харчування
Завдяки запровадженню нової системи контролю держава зможе зменшувати витрати на перевірки за рахунок збільшення їх ефективності, при цьому споживач отримає впевненість у безпечності харчових продуктів.
Місія неможлива? Як Україні стати впізнаваною в Європі
Європейський медійний простір заповнений негативними новинами про Україну. Однак журналісти просто добре виконують свою роботу, а український політикум робить все для того, щоби в європейців складалось якнайгірше враження.
Економіка турецької кризи. Хто виграє і хто програє від зміни курсу Анкари
Економічно РФ, як ніхто інший, зацікавлена у блокуванні будівництва будь-яких газопроводів, що йдуть через Туреччину в напрямку ЄС. Такий сценарій продовжить життя компаніям "Газпром" і "Роснефть" ще на 5-7 років.
Комітет Верховної ради – про постанови Сейму та Сенату Польщі щодо Волинської трагедії
Вся відповідальність за можливу руйнацію українсько-польських відносин має бути покладена на ініціаторів односторонньої відмови від погодженої формули порозуміння між Україною та Республікою Польща.
Нас чекає період взаємних звинувачень – реакція посла України на рішення Сейму щодо геноциду
Звичайно, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно доказуватимуть, що був і геноцид українців з боку поляків.
Чому ЄС успішно бореться з картелями? Приклад ціною в 3 млрд євро
Успішний досвід боротьби з картелями в ЄС свідчить, що важливо не гнатися за сумою штрафів. Метою розслідувань має бути запобігання картельним явищам і, відповідно, розвиток конкуренції.