ЄС затвердив секторальні санкції проти Росії

Четвер, 31 липня 2014, 14:10

Рада ЄС ухвалила обмежувальні заходи у зв'язку з діями Росії щодо дестабілізації ситуації у Східній Україні.

Це рішення дає юридичне підґрунтя угоді, досягнутій Комітетом постійних представників у вівторок 29 липня і оголошеній президентом Європейської ради Херманом ван Ромпеєм і президентом Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу.

Про це в четвер повідомила Рада ЄС на офіційному сайті.

Для того щоб обмежити доступ Росії до ринків капіталу Євросоюзу, громадяни і компанії ЄС більше не зможуть купувати або продавати нові облігації та акції, видані великими державними російськими банками і банками розвитку, а також їхнім дочірніми команіями та особами, які діють від їхнього імені.

Крім того, було введене ембарго на ввіз і вивіз зброї з Росії та до неї.

ЄС заборонив експорт товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в РФ.

Нарешті, експорт енергетичного устаткування і техніки до Росії підлягатиме попередньому дозволу компетентних органів держав-членів ЄС.

В експортній ліцензії буде відмовлено, якщо продукція призначена для розвідки глибоководного видобутку нафти, розвідки арктичної нафти або сланцевих нафтових проектів у Росії. 

Таким чином, Європейський Союз письмовою процедурою ухвалив рішення щодо введення третьої, економічної фази санкцій проти Росії.

За словами речника глави європейської дипломатії Кетрін Ештон Майї Косьянчич, рішення вступить в силу наступного дня після публікації, тобто санкції почнуть діяти з п’ятниці 1 серпня.

"Якщо рішення буде опубліковано сьогодні, воно вступить в силу завтра", - наголосила вона.

Лідери ЄС, між тим, не виключають, що згодом санкційний список буде розширений.

Нагадаємо, що після анексії українського Криму в березні ц.р. і дестабілізації ситуації в Донбасі ЄС застосував до Росії дві фази санкцій. Також ряд заходів проти РФ ввели США, Японія та Канада.

Світ заговорив про нові санкції після того, як 17 липня авіалайнер "Боїнг-777" компанії Malaysia Airlines було збито над Донецькою областю підтримуваними Росією бойовиками, ймовірно, з використанням установки зенітно-ракетного комплексу "Бук". На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

29 липня європейські лідери домовилися про запровадження економічних санкції проти Росії. Вони стосуються обмеження доступу російських банків до європейських фінансових ринків, запровадження ембарго на торгівлю зброєю, введення експортних обмежень на товари подвійного використання та обмеження доступу Росії до технологій у нафтовому секторі. Також ЄС ввів санкції проти декількох фізичних осіб.

США 29 липня ввели нові економічні санкції проти РФ у зв’язку з анексією українського Криму Росією й дестабілізацією в Україні. Вони стосуються трьох російських банків – "Банк Москви", "Російський сільськогосподарський банк" і "ВТБ-банк", а також "Об’єднаної суднобудівної корпорації".

Крім того, про введення нових санкцій проти РФ оголосили всі країни-члени "сімки". Згодом до них має приєднатися Норвегія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua