На російсько-литовському кордоні - черги через санкції РФ

Середа, 20 серпня 2014, 10:05

Завантажені російськими овочами і фруктами фури застрягли на пропускному пункті з Литви до Росії через нововведення, згідно з яким перевізники сільгосппродукції повинні надати документи, що підтверджують країну-виробника товарів.

Про це пише Російська служба ВВС.

Йдеться про пункт Кибартай-Чернишевське в Калінінградській області, де, як повідомляють місцеві ЗМІ, утворилася черга з вантажівок.

Як розповів один із водіїв, машини стали накопичуватися на кордоні в суботу ввечері.

За його словами, товар був завантажений до його фури в Краснодарському краї 13 серпня, в той час, як про необхідність сертифіката, який засвідчує, що товар вирощений у Росії, а не в країнах ЄС, які підпали під продовольче ембарго, стало відомо кількома днями пізніше.

У підсумку він і десятки інших водіїв застрягли на митниці, у багатьох закінчилися власні продукти харчування і, що набагато важливіше - солярка, що дозволяє підтримувати необхідну температуру всередині фури, яка перевозить швидкопсувний вантаж.

Калінінградська область, яка не має кордонів із "материковою" частиною Росії, може виявитися найбільш вразливою до продовольчого ембарго.

За даними регіонального відділення Россільгоспнагляду, в першій половині цього року польські груші, салатні овочі та капуста становили від 10% до 50% від усіх ввезених в Калінінградську область, частка імпорту польських яблук перевищила 70%.

Нагадаємо, в середу 6 серпня президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації". Цей указ став відповіддю РФ на секторальні санкції з боку Євросоюзу, США та інших країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua