ЄЦБ побоюється геополітичної напруженості

Четвер, 7 серпня 2014, 17:01

Європейський центральний банк (ЄЦБ) збереже процентні ставки близько поточного рівня протягом тривалого часу, заявив глава ЄЦБ Маріо Драгі на прес-конференції за підсумками засідання Центробанку.

Про це передає Інтерфакс.

Драгі звернув увагу на переважаючі в єврозоні знижувальні ризики для макроекономічних прогнозів, серед яких особливо виділив фактори геополітичної напруженості і проблеми emerging markets.

"Підвищені геополітичні ризики, а також розвиток подій в країнах з економікою, що розвивається на світових фінансових ринках можуть зробити негативний вплив на економічну кон'юнктуру", - сказав він. У числі країн і регіонів, пов'язаних з особливими геополітичними ризиками, він назвав Україну, Росію, Ірак, Сирію і сектора Газа.

При цьому Драгі стверджує, що кількість банків, що піддаються особливим ризикам у Росії, "можна перерахувати на пальцях однієї руки". В даний час ЄЦБ "лише починає оцінку потенційного впливу санкцій на економіку.

За його словами, "ЄЦБ продовжить пильно відстежувати можливі наслідки геополітичних ризиків і зміни обмінних курсів" для економіки єврозони. Ще одним фактором є недостатність структурних реформ в регіоні, додав глава ЦБ.

Маріо Драгі зазначив, що ЄЦБ також очікує довгого збереження низької інфляції в єврозоні, проте з часом зростання цін повернеться до цільовим 2% слідом за відновленням економіки, яке поки триває помірними темпами. Поточне ослаблення інфляції в чому пояснюється динамікою цін на енергоносії, додав він.

У найближчі місяці інфляція буде змінюватися мало, поступове посилення очікується в 2015-2016 роках, оголосив Драгі. "Ми сповнені рішучості забезпечити стійкість інфляційних очікувань в середньо - і довгостроковій перспективі", - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну. 

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...