Уряд змінив порядок транзиту газу по Україні відповідно до вимог ЄС

Четвер, 9 жовтня 2014, 18:37

Транспортування газу територією України буде відбуватися відповідно до норм Третього енергопакету ЄС.

Як повідомляє УНІАН, таке рішення міститься у постанові Кабміну №510 від 3 вересня "Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами по території України", оприлюдненої на сайті уряду.

Нагадаємо, Третій енергопакет ЄС, схвалений у 2009 році, передбачає обов’язкове розділення вертикально інтегрованих енергетичних компаній на добувні і ті, що постачають енергоносії.

Українська влада зобов'язалася запровадити положення Третього енергетичного пакету до 2015 року.

Відповідність українського законодавства нормам Третього енергопакету означає розділення НАК "Нафтогаз України", що є обов’язковою вимогою для участі ЄС у консорціумі з управління українським газогоном. Також ці норми унеможливлять участь "Газпрому" в управлінні українським газогоном.

Також постановою передбачається затвердження тимчасового порядку формування тарифів на транспортування газу на основі тарифної системи "вхід/вихід" для точок входу і виходу газу, розташованих на державному кордоні України. Зокрема, передбачено встановлення тарифів на транспортування газу по території України на період з 1 листопада по 31 грудня 2014 року.

Уряд також доручив Міністерству енергетики і вугільної промисловості спільно з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз" забезпечити до 1 грудня 2014 року проведення незалежної оцінки активів "Укртрансгазу", які використовуються у сфері транспортування природного газу магістральними трубопроводами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.