Суд ЄС обмежив можливості мігрантів, що переїжджають заради соцдопомоги

Вівторок, 11 листопада 2014, 13:35

Економічно неактивним громадянам ЄС, які переїжджають до іншої країни-члена виключно для отримання соціальної допомоги, можуть бути відмовлено в певних соціальних пільгах.

Таке рішення виніс Суд ЄС 11 листопада.

Дане питання було порушено під час розгляду справи двох громадян Румунії - пані Дано та її сина Флоріна, яким соціальний суд Лейпціга (Німеччина) відмовив у виплаті певних соціальних пільг.

"Відповідно до директиви (про право на вільне пересування. - Ред.), країни ЄС не зобов'язані надавати соціальну допомогу протягом перших трьох місяців проживання", - зазначається у повідомленні.

"У випадку, якщо період проживання становить більше трьох місяців, але менше ніж п'ять років, однією з умов права на проживання є те, що економічно неактивні особи повинні мати достатньо власних ресурсів", - додає суд.

"Таким чином, країни ЄС мають можливість відмовити в наданні соціальних пільг економічно неактивним громадянам ЄС, які реалізують своє право на свободу пересування виключно для того, щоб отримати соціальну допомогу в іншій державі", - підкреслюється у рішенні.

Суд також зазначає, що ситуація кожної окремої особи, яка претендує на соціальну допомогу в іншій країні ЄС, повинна розглядатися окремо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua