В Україну прибуває інспекція ЄС, щоб оцінити молочну галузь

Четвер, 13 листопада 2014, 13:05

Місія європейських ветеринарів відвідає Україну 26 листопада, щоб вивчити систему контролю якості та безпеки молочних продуктів у країні.

Ця перевірка буде другим етапом у процесі узгодження експорту української молочної продукції в ЄС, повідомляє УНІАН.

Про візит європейських фахівців повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Андрій Дикун під час міжнародного конгресу "Аграрний олімп".

"26 листопада починається другий раунд європейської інспекції… Вони приїдуть спілкуватися з нашими Мінекономіки, Мінагрополітики, Держветфітослужбою. Вони хочуть подивитися, як у нас виконуються закони, зрозуміти, як працює наша система контролю безпеки харчових продуктів", - сказав Дикун.

За його словами, це буде та сама місія, яка в жовтні проінспектувала п'ять українських молокозаводів на предмет їх відповідності стандартам ЄС.

"Вони подивилися підприємства. Наступне, що вони хочуть – це поговорити про нашу систему контролю", - сказав заступник міністра.

При цьому Дикун відзначив, що рішення європейських фахівців приїхати для вивчення системи контролю може свідчити про те, що результати жовтневої перевірки будуть позитивними і Україна одержить право поставляти молочні продукти на ринок ЄС.

Як повідомляла ЄвроПравда, європейські фахівці уже проводили інспекцію ряду українських молокопереробних підприємств на відповідність стандартам Європейського союзу, що у разі позитивного рішення місії дозволить їм надалі почати експорт своєї продукції в ЄС.

В МінАгро раніше повідомляли, що українські молочники можуть отримати все необхідні дозволи ЄС вже у другій половині 2015 року. Однак багато експертів налаштовані більш скептично, нагадуючи, як довго отримання таких дозволів чекали інші країни Східної Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.