Страсбург розкрив позови України проти РФ та звернувся до Кремля по коментар

Середа, 26 листопада 2014, 14:48

25 листопада Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) звернувся до Росії за офіційним коментарем щодо прийнятності скарг України на дії РФ на Донбасі та в Криму.

Про це "Європейській правді" повідомили в середу в прес-службі ЄСПЛ.

Ця процедура є обов’язковою і, по суті, являє собою перший етап розгляду справи в Суді. Між тим ЄСПЛ має право відхили скаргу без розгляду, якщо відповідач (Росія) доведе, що справа є неприйнятною.

Також Суд опублікував детальний опис обох міждержавних позовів України проти РФ, зареєстрованих у Страсбурзі.

Перша, наймасштабніша скарга, зареєстрована під номером 20958/14. Вона була подана Києвом 13 березня, відтоді багаторазово доповнювалася. Від початку Україна звинувачувала Росію щодо дій в Криму, згодом – також щодо агресії на Донбасі.

Київ звинувачує РФ у порушенні 12 статей Європейської конвенції з прав людини.

Йдеться про ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона тортур, нелюдського та принижуючого поводження), ст. 5 (право на свободу та безпеку), ст. 6 (право на чесний суд), ст. 8 (повага до приватного життя), ст. 9 (свобода віросповідання), ст. 10 (свобода слова), ст. 11 (свобода зібрань), ст.13 (право на ефективне лікування), ст.14 (заборона дискримінації) та дві статті з додаткових протоколів до Конвенції – право на власність та вільне пересування.

Окремо підкреслюється, що Україна звинувачує Росію у організації масштабних та систематичних вбивств військовослужбовців, правоохоронців та цивільних.

Також у позові йдеться про експропріацію української власності в Криму, яка згодом була підтримана та "узаконена" російською владою.

Другий позов України проти РФ (№43800/14) було подано 13 червня, він стосується викрадення російською владою та перевезення на територію РФ трьох груп дітей-сиріт та супроводжуючих їх дорослих.

Як повідомляла Європейська правда, в ЄСПЛ зареєстровано також більше 160 позовів від приватних осіб щодо подій в Криму та на Донбасі. Відповідачами за ними переважно визначено і Україну, і Росію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua