Київ просить ЄС заборонити інвестиції в Крим та юридично покарати РФ за анексію

Понеділок, 15 грудня 2014, 21:30

Україна звернулася до Євросоюзу із запитом щодо юридичного притягнення Росії до відповідальності через анексію Криму, та за систематичне порушення прав кримських татар.

Про це заявив Арсеній Яценюк, на прес-конференції в Брюсселі за підсумками Ради асоціації, відповідаючи на запитання Європейської правди.

"Ми просимо про заборону будь-якої інвестиційної активності від Росії. Друге – ми підняли питання кримських татар. За нашими даними, Росія брутально порушує права людини в Криму, і кримські татари – під постійним особливим тиском. І третє – ми підняли питання притягнення Росії до юридичної відповідальності за дії в Криму", - розповів прем’єр.

Зі свого боку високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні відповідаючи на запитання "Європейської правди", заявила, що Рада ЄС ближчим часом має ухвалити рішення щодо нових санкцій, пов’язаних з анексією Криму.

"Для введення в дію нових санкцій щодо Криму потрібно детальніше юридичне обґрунтування. Зараз це рішення допрацювується. Я очікую, що робота робочої групи завершиться в ближчі  години, після чого ми (в рамках Ради ЄС) погодимо нові санкції за письмовою процедурою", - заявила вона"

Необхідно зазначити, що прем’єр Яценюк, відповідаючи на запитання Європравди про запити Києва щодо нових санкцій, не згадав про можливість введення обмежень проти РФ за дії на Донбасі.

Як повідомлялося раніше, зараз така можливість навіть не обговорюється в Брюсселі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів?