Порошенко очікує безвізового режиму з ЄС до кінця року

Четвер, 19 лютого 2015, 16:32

Президент України Петро Порошенко очікує від ЄС рішення про надання безвізового режиму для громадян України на Ризькому саміті Східного партнерства в травні цього року, що дасть змогу до кінця поточного року ввести його в дію.

Про це він заявив журналістам перед переговорами з комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорів щодо розширення Йоганнесом Ганом, передає Інтерфакс-Україна.

"Я хотів би обговорити з паном єврокомісаром Ризький саміт Східного партнерства, який відбудеться 21-22 травня", -  сказав президент України.

"Він є надзвичайно важливим для нас, і наше головне очікування від саміту - це позитивне політичне рішення ЄС, яке відкриває для нас можливості практичного і технічного впровадження безвізового режиму для громадян України вже до кінця поточного року", - додав Порошенко.

Порошенко також висловив сподівання на надання Євросоюзом Україні перспективи членства.

"Ми очікуємо позитивних зрушень у позиціях країн-ленів у надзвичайно важливому для нас питанні - питанні визнання європейської перспективи для зацікавлених країн-учасниць Східного партнерства, зокрема європейської перспективи для України", - сказав він.

Нагадаємо, раніше посол України в ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що навіть в разі згоди ЄС у травні на безвізовий режим його оформлення забере значний час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію.