У Німеччині починається процес над "бухгалтером" Освенцима

Вівторок, 21 квітня 2015, 10:04

У вівторок в німецькому Люнебурзі постане перед судом 93-річний Оскар Гренінг, колишній охоронець Освенціма, обвинувачений у причетності до вбивства більш ніж 300 тисяч людей.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Протягом двох років - з вересня 1942 року по жовтень 1944 - Гренінг проходив там службу у військах СС. Гроші, цінні речі та коштовності депортованих - цим завідував Гренінг в концтаборі. Тому в ЗМІ колишнього есесівця часто називають "бухгалтером Освенцима".

Сам він вважає себе невинним: "Я нікого не вбивав. Я був лише маленькою деталлю у величезній машині смерті, я не злочинець".

Звинувачення прокуратури Нижньої Саксонії, яка відповідає за переслідування нацистських злочинців, базується на так званій "угорській операції". Вона проходила з 16 травня до 11 липня 1944 року.

Протягом цих двох місяців солдати СС депортували в Освенцим з Угорщини близько 425 тисяч євреїв. Майже 300 тисяч з них були відразу по прибутті вбиті в газових камерах.

Ймовірно, це буде останній гучний судовий процес над нацистським злочинцем в Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Аргумент для Путіна: як питання Косова повернулося у велику політику

Якщо не поставити крапку в косовському питанні, то Росія буде постійно використовувати цей прецедент для виправдання анексії територій сусідніх держав.

Двері НАТО відкриваються: що змінює для України вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу

Безпекова карта Європи радикально змінюється. Швеція та Фінляндія вже отримали оборонні гарантії від ядерної держави...

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?