У Польщі зафіксували активізацію спецслужб РФ

Четвер, 30 квітня 2015, 08:31

У 2014 році спостерігався високий рівень активності розвідувальних спецслужб Росії на території Польщі.

Про це йдеться в звіті Агентства внутрішньої безпеки Польщі, передає "Польське радіо".

За даними авторів дослідження, основною метою роботи російських спецслужб була дискредитація позиції Польщі та інших членів НАТО у питанні української кризи.

У доповіді, зокрема, йдеться про те, що в 2014 році Агентство внутрішньої безпеки за звинуваченням у шпигунстві затримали громадянина Польщі, росіянина за національністю; він підозрюється у співпраці з військовою розвідкою Росії – ГРУ.

Крім того, два російських дипломата були оголошені персонами нон-грата, тому що вони здійснюють діяльність, яка є несумісною з дипломатичним статусом.

"Важливим елементом російської діяльності було створення розбіжностей між ЄС і НАТО. На перший план висувалися антиєвропейські і антиамериканські висловлювання в основному євроскептиків з країн-членів ЄС і голоси, які критикують можливість більш жорсткої  політики щодо Російської Федерації", - наголошується в доповіді.

За даними польських спецслужб, з початку конфлікту в Україні Росія активно бере участь у підтримці пропагандистських проектів.

"Це проекти, які одночасно створюють позитивний образ Росії, а також показують в негативному світлі опонентів політики Кремля. При цьому Агентство внутрішньої безпеки спостерігало збільшення активності з боку різних установ РФ з метою консолідації та активізації в Польщі проросійського середовища", - підкреслили автори доповіді.

Крім того, згідно з висновками Агентства внутрішньої безпеки Польщі, російська сторона прагнула проводити розвідувальну діяльність у політичній, економічній, науково-технічній сферах. Також Росія, за даними відомства, активно займалася лобіюванням своїх інтересів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Естонії відзначають підвищений інтерес російських спецслужб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.