НАТО затвердило рішення про збільшення сил реагування до 40 тисяч

Четвер, 25 червня 2015, 08:31

Міністри оборони країн НАТО під час зустрічі у Брюсселі затвердили рішення про збільшення сил реагування НАТО (NATO Response Force, NRF) до 40 тисяч осіб.

Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє сайт альянсу.

"Ми вирішили додатково підвищити міцність і здатність Сил реагування НАТО, в тому числі повітряного, морського та спеціальних операцій компонентів", - сказав Столтенберг.

Крім того, НАТО завершило розробку шести невеликих штаб-квартир у Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Румунії.

"Кожен з них буде складатися з близько 40 осіб, і буде грати ключову роль у плануванні, навчаннях і наданні допомоги потенційному підкріпленню. Ми також розглянути питання про створення таких штаб в інших країнах НАТО. Кілька союзників запропонували розмістити їх у себе", - додав він.

Міністри також вирішили створити нові спільні логістичні центри. Це дозволить силам альянсу швидше пересуватися по території країн-членів НАТО.

"Всі ці кроки сприятимуть далекосяжній адаптації військової стратегії НАТО у відповідь на зміну безпекової обстановки", - сказав Столтенберг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.