НАТО не збирається вступати в гонку озброєнь - Столтенберг

Середа, 24 червня 2015, 14:56

НАТО не збирається вступати в гонку озброєнь з жодною країною, але буде робити все необхідне для захисту країн-членів альянсу.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в Брюсселі перед початком зустрічі міністрів оборони країн-членів альянсу.

"Ми не дозволимо втягнути себе в гонку озброєнь, але ми повинні підтримувати безпеку в країнах-членах альянсу. Гібридна війна – це те, на чому ми фокусуємо нашу увагу, це комбінація військових і не військових засобів. Ми комплексно відповідаємо і працюємо з різними організаціями, наприклад, з ЄС", - сказав Столтенберг.

Генсек НАТО нагадав, що раніше було прийнято рішення про створення сил швидкого реагування чисельністю до 40 тисяч військових. Раніше чисельність сил становила 13 тисяч.

"Ми збільшили збір розвідданих, ми будемо покращувати наше попереднє планування. Необхідно прискорити прийняття політичних і військових рішень", - зазначив він.

Столтенберг в черговий раз закликав країни-члени НАТО збільшити витрати на оборону, адже тільки п'ять країн в поточному році витратять 2% ВВП на військові потреби, тоді як ситуація з безпекою викликає великі побоювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.