Меркель та Ципрас хотіли залишити переговори по Греції, Туск не дозволив

Понеділок, 13 липня 2015, 15:59

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та прем’єр-міністр Греція Алексіс Ципрас хотіли залишити саміт країн єврозони у Брюсселі після 14 годин бесплідних переговорів.

Про це повідомляє Financial Times.

За даними видання, Меркель та Ципрас не могли дійти компромісу і не бачили причин для продовження переговорів, що фактично означало вихід Греції з єврозони.

Залишити саміт лідерам двох країн завадив президент Європейської ради Дональд Туск.

"Вибачте, але ви ні в якому разі не залишите цю кімнату", - сказав Туск, коли Ципрас та Меркель вже направлялися до дверей.

Каменем спотикання у переговорах був розмір і завдання приватизаційного фонду. Меркель хотіла, щоб 50 млрд євро від продажів активів йшли на погашення заборгованості.

Ципрас назвав національним приниженням поступитися контролем над активами на суму майже у третину грецького національного доходу. Він запропонував  створити менший фонд, доходи від якого будуть реінвестувати в Греції.

Як відомо, на саміті ЄС, який розпочався в неділю і завершився в понеділок вранці, було узгоджено принципи програми економії в Греції.

Країни ЄС нададуть Афінам фінансову підтримку в обмін на проведення грецькою владою низки болючих реформ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.