Посольство: Голландія не проти асоціації, референдум - це наслідок санкцій

Понеділок, 28 вересня 2015, 16:22

Українське дипломатичне представництво в Нідерландах вважає, що референдум щодо зупинки Угоди про асоціацію з Україною не спрямований проти Києва, і запевняє, що голландська влада має намір запустити роботу Зони вільної торгівля між Україною та ЄС.

Про це йдеться в коментарі посольства, що наданий на запит "Європейської правди".

В посольстві окремо наголосили, що референдум не матиме зобов’язуючих наслідків, зокрема, влада країни матиме повне право діяти всупереч його результатам.

"Звертаємо увагу, що референдум (у разі його призначення), матиме лише консультативний характер. Керівництво Нідерландів в ході контактів з українськими колегами неодноразово запевняло у готовності поглиблювати відносини з Україною...  включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої Зони вільної торгівлі", - заявили в дипмісії.

Дипломати також нагадали, що закон, за яким ініційовано референдум, досить новий, він набув чинності лише 1 липня 2015 року

"Збір підписів за проведення референдуму стосовно ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, на думку провідних нідерландських політиків, не спрямований "проти України", а є черговим тестуванням нідерландського суспільства на процес євроінтеграції в цілому. На жаль, Україна стала привабливим об’єктом для аргументів противників європейської інтеграції", - зазначають у дипмісії.

"Економічні санкції проти РФ, за оцінками нідерландських експертів, коштували аграрному сектору Нідерландів близько 300 млн доларів", - додали в посольстві, припустивши, що цей факт разом із побоюванням можливої хвилі біженців з України "сприяв процесу збору підписів".

Як повідомляла "Європейська правда", в Нідерландах зібрали 450 тисяч підписів для проведення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію з Україною при необхідному мінімумі у 300 тисяч. В МЗС країни наголосили, що у випадку, якщо референдум дійсно буде призначений, це призупинить ратифікацію Голландією  нашої Угоди про асоціацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.