Польща засудила Люксембург за втручання в свої внутрішні справи

Середа, 16 грудня 2015, 07:53

Польща вважає неприйнятними спроби іноземного втручання в діяльність свого уряду.

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського.

"Я вважаю неприйнятними спроби втручання в діяльність польського уряду, обраного під час демократичних і вільних виборів", - наголосив він.

"Заяви міністра закордонних справ Люксембургу Жана Ассельборна, на мій погляд, виходять за рамки принципу поваги до національного суверенітету в ЄС", - заявив Ващиковський.

Таким чином у польському МЗС відреагували на інтерв’ю глави МЗС Люксембургу, який звинуватив нову польську владу в недемократичності.

"Те, що новий польський уряд хоче мати вплив на судову владу, на свободу медіа є дужу погано, і ЄС має не лише право, а й обов'язок втрутитись, щоб зупинити цю тендецію", - заявив міністр.

Нагадаємо, дії польської влади вже отримали негативну оцінку в Європарламенті. Зокрема президент ЄП Мартін Шульц заявив, що події у Польщі мають "характер державного перевороту".

Ці слова викликали різку критику в уряді Польщі.

Зокрема, прем'єр-міністр Беата Шидло зажадала вибачень від Мартіна Шульца за некоректні висловлювання щодо політичної ситуації в Польщі. 

Як повідомлялося, в суботу 12 грудня в Польщі десятки тисяч людей протестували проти дій влади. Зокрема, мітингарі висловлювали незгоду зі скандальним зміщенням з посад суддів Конституційного суду, призначеного попереднім складом парламенту перед закінченням його каденції.

Як відомо, нині правляча партія "Право і справедливість" здобула переконливу перемогу на парламентських виборах і змогла самостійно сформувати уряд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.