Загострення на Близькому Сході триває: Кувейт відкликав посла з Ірану

Вівторок, 5 січня 2016, 11:28

Через напад на дипломатичну місію Саудівської Аравії в Ірані Кувейт заявив про відкликання свого посла з Тегерана.

Про це повідомляє Associated Press.

При цьому в оголошенні, зробленому державним інформаційним агентством Кувейту, не уточнюється, чи йдеться при цьому про розрив дипломатичних відносин між країнами.

Нагадаємо, Саудівська Аравія в неділю терміново евакуювала свою дипмісію з Ірану та оголосила про розривання дипломатичних відносин з цією країною.

Причиною різкого кроку став напад демонстрантів на саудівське посольство в Тегерані, яке сталося напередодні. Посольство було атаковане іранськими громадянами через те, що саудівська влада перед тим стратила 47 звинувачених у тероризмі.

Один зі страчених – шейх Німр ан-Німр, саудівський опозиційний політик та шиїтський проповідник, релігійна кар’єра якого тісно пов’язана з Тегераном.

Слідом за Саудівською Аравією про розрив дипвідносин з Іраном оголосив Бахрейн. Також відносини з Іраном розірвав Судан, який дав своїм дипломатам два тижні на те, щоб покинути країну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Паспорти для діаспори та ворогів Путіна: що змінює Зеленський у правилах громадянства

Ті, хто вирішить мати кілька громадянств, стикнуться із забороною працювати у держструктурах, бути долученими до політичної діяльності тощо...

Погрози РФ та кримський наступ України: як Київ та Москва билися на полях ОБСЄ

Атаки Кремля у Стокгольмі наштовхнулися на потужний фронт підтримки України демократичною спільнотою.

Захистити Україну: як у НАТО домовилися стримувати РФ від вторгнення на Донбас

Головною темою переговорів міністрів було питання стримування Росії. Причому в Альянсі узгодили шлях, за яким санкції проти РФ не потребуватимуть одностайності.