Швеція продовжить розслідування справи Ассанжа, незважаючи на висновок ООН

П'ятниця, 5 лютого 2016, 14:45

Заклик робочої групи ООН звільнити засновника сайту Wikileaks Джуліана не позначиться на розслідуванні звинувачень, висунутих проти нього у 2010 році.

Про це заявив офіційний представник шведської прокуратури, повідомляє The Local.

Міністерство закордонних справ направило листа до ООН, в якому висловлює свою позицію і не погоджується із рішенням групи.

"Пан Ассанж по своїй волі вибрав перебування в Еквадорському посольстві. Пан Ассанж може покинути посольство в будь-який час. Тому він не позбавлений свободи в результаті будь-яких рішень чи дій, вжитих шведськими властями", - зазначається у листі.

Напередодні спеціальна група ООН офіційно визнала безпідставним переслідування засновника WikiLeaks і незаконним позбавлення його свободи.

"Робоча група ООН з довільних затримань вважає, що позбавлення волі в різних формах, якому піддавався Джуліан Ассанж, представляють собою форму незаконного затримання", - заявили експерти.

Крім того, на думку експертів ООН, Ассанж має право на компенсацію від влади Великої Британії та Швеції, які наполягають на його затриманні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.