Ассанж заявив про готовність здатися владі Британії, але за однієї умови

Четвер, 4 лютого 2016, 09:22

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж оголосив про готовність здатися британським властям у разі негативного рішення комісії ООН по його справі проти Великої Британії та Швеції.

Про це Ассанж повідомив в Twitter.

За словами Ассанжа, якщо ООН не стане на його бік, у п'ятницю опівдні він покине територію посольства і здасться поліцейським, оскільки "інших розумних коштів опору не залишається".

"Разом з тим у тому випадку, якщо я здобуду перемогу і в діях держав будуть виявлені ознаки порушення закону, я буду чекати повернення свого паспорта та припинення спроб арешту", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Еквадор і Швеція підписали угоду, яка дозволить допитати Ассанжа в посольстві Еквадору в Лондоні.

Минулого року у Швеції зняли три з чотирьох звинувачень у скоєнні злочинів сексуального характеру з засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа через закінчення терміну давності обвинувачень.

У липні цього року Ассанж попросив притулку у Франції, опублікувавши лист у пресі, оскільки "його життю загрожує небезпека". Проте Франція відмовила у його проханні.

У червні 2012 року Ассанж, якого розшукують у США та Швеції, отримав притулок в посольстві Еквадору в Лондоні і знаходиться там.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?