НАТО не обіцяло РФ заморозити розширення на Схід – Кондоліза Райс

Понеділок, 14 березня 2016, 09:31

Часто цитована в РФ історія про гарантії НАТО щодо відмови від політики розширення на Схід є "повністю неправдивою".

Таку заяву в інтерв’ю "Європейській правді" зробила екс-держсекретар США Кондоліза Райс.

"Ця історія – з тих, які є повністю неправдивими. Якби така домовленість мала місце, до неї був би долучений Джеймс Бейкер (держсекретар США з січня 1989 до серпня 1992). Я була разом з держсекретарем Бейкером (на переговорах з Росією), і таких речей не лунало",- розповіла вона.

При цьому Кондоліза Райс зазначає, що членство України в ЕАТО можливе лише після проведення всіх необхідних реформ. "Спочатку ви повинні провести реформи та досягти стандартів. В цьому разі НАТО має бути відкритим для приєднання України, як європейської демократії",- зазначає вона. 

Нагадаємо, гарантії НАТО від прийняття до Альянсу східноєвропейських країн часто називають умовою, надану президенту СРСР Михайлу Горбачову в обмін на згоду на об’єднання Німеччини.

Однак, у листопаді 2014 року Горбачов підтвердив, що таких гарантій не було. "Це міф, дійсно. До його створення доклала руку преса", - зазначив колишній радянський лідер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?