Угода про асоціацію ЄС з Косово вступила в дію

П'ятниця, 1 квітня 2016, 13:35

Угода про стабілізацію та асоціацію між Європейським Союзом та Косово набуває чинності.

Про це йдеться в повідомленні Європейської Комісії.

Як відомо, Угода ЄС-Косово включає політичний діалог, торгові відносини і сприятиме встановленню більш тісного співробітництва у багатьох секторах, включаючи енергетику, навколишнє середовище, а також юстиції та внутрішніх справ.

Вона також містить положення, спрямовані на впровадження стандартів ЄС в таких галузях, як конкуренція, закупівлі, інтелектуальна власність, захист прав споживача.

"Ця угода відкриває новий етап у відносинах ЄС та Косово і являє собою важливий внесок у справу миру, стабільності і процвітання в Косово та в регіоні в цілому. Я з нетерпінням чекаю її реалізації", - заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні.

Нагадаємо, Сербія, яка не визнає незалежності Косово, 14 грудня відкрила дві глави у переговорах про членство в ЄС, одна з глав стосується нормалізації відносин з Косово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.