До Боснії прибув глава ЦРУ обговорити питання боротьби з тероризмом

П'ятниця, 22 квітня 2016, 14:59

Директор американської розвідки Джон Бреннан прибув до Сараєва з неоголошеним візитом, щоб зустрітися з чиновниками, відповідальними за боротьбу з тероризмом.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на боснійських урядовців.

Головний прокурор і глава антитерористичної групи Боснії Горан Саліховіч повідомив, що візит став "великою честю" і що його група буде інформувати шефа ЦРУ про те, як вона координує свої зусилля у боротьбі із тероризмом.

Група складається з керівників низки установ, у тому числі поліції, прокуратури та прикордонної поліції.

За даними групи, 124 боснійці беруть учать у збройних конфліктах в інших країнах - чотири в Україні, а інші у Сирії та Іраку на боці угруповання "Ісламська держава".

Багато хто із цих бійців зараз хочуть повернутися на батьківщину і ведуть переговори з урядом про те, як це зробити. Вони знають, що їм загрожує тюремне ув'язнення у Боснії, але, якщо вони об'єднаються, вони отримають більш м'яке покарання.

Загалом 51 боснієць загинув у закордонних збройних конфліктах і 49 повернулися додому. Половина із них уже постали перед судами.

Боснійське законодавство передбачає тюремне ув'язнення терміном до 10 років для тих, хто вербує, фінансує або особисто бере участь у збройних конфліктах в інших країнах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.