У Росії закликають Балканські країни створити союз нейтральних держав

Вівторок, 10 травня 2016, 09:22

Партія "Єдина Росія" підписала з двома опозиційними партіями Чорногорії Ловченську декларацію, що передбачає створення союзу нейтральних держав Південно-Східної Європи та збереження Косово у складі Сербії.

Про це пише Комерсант.

За даними видання, керівництво єдиноросів розцінює декларацію як модель майбутніх відносин РФ з балканськими країнами.

Ловченську декларацію "Єдина Росія" підписала наприкінці минулого тижня в історичній столиці Чорногорії Цетіньє (її символом є гора Ловчен) з лідером Демократичної народної партії (ДНП) Міланом Кнежевичем.

В той же день до неї приєднався ще один чорногірський опозиціонер, лідер Соціалістичної народної партії Срджан Міліч. Він, правда, цей факт вирішив не афішувати.

Декларація містить дві ключові ідеї: підтримка створення союзу нейтральних держав Південно-Східної Європи, у конституції яких був би закріплений військовий нейтралітет, і збереження Косово у складі Сербії.

Ідею союзу нейтральних балканських країн висунув як раз вибраний єдиноросами в якості чорногорського партнера Мілан Кнежевич під час лютневого візиту в Москву, коли він у складі делегації "Демфронта" зустрічався з керівництвом Держдуми РФ і партії "Родіна".

За його задумом, у цей союз повинні увійти Сербія, Чорногорія, Македонія та Боснія і Герцеговина, а їх нейтралітет гарантували б НАТО і Росія. Ідея, яка стала відповіддю на запрошення Чорногорії в НАТО, отримала підтримку в Москві, що опирається розширення альянсу.

Однак можлива ставка Росії на ДНП як генератора ідеї нейтралітету для Балкан виглядає проблематично. Навіть в рамках невеликої Чорногорії це досить маргінальна партія, яка має в парламенті країни всього три депутати.

Крім того, вона жорстко виступає проти діалогу з владою і ратує за вуличні протести з метою усунення режиму. Нарешті, днями її лідер взагалі поставив під сумнів легітимність відновлення Чорногорією незалежності на референдумі 2006 року, хоча його підсумки Росія визнала однією з перших.

Головна ж уразливість Ловченської декларації в тому, що вона передбачає, по суті, перегляд ключових положень зовнішньої політики низки балканських країн.

Чорногорія вже в 2017 році розраховує стати повноцінним членом НАТО. Македонія та Боснія є кандидатами на вступ і відмовлятися від цієї мети не збираються. А Сербія, хоча і декларує військовий нейтралітет, активно взаємодіє з Альянсом і не поспішає закріплювати в конституції нейтральний статус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"