Словаччина підтримає безвізовий для Туреччини і України за виконання умов ЄС

Четвер, 5 травня 2016, 14:07

Міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак заявив, що Словаччина не бачить проблем у скасуванні візового режиму з ЄС для громадян Туреччини, а також про підтримку безвізового режиму для Косова, України і Грузії за умови дотримання критеріїв ЄС.

Про це повідомляє Blic.

Лайчак зазначив, що Словаччина, загалом, підтримує лібералізацію візового режиму для Грузії, України, Косова і Туреччини.

Проте, глава словацького МЗС наголосив на тому, що країни, яким надається "безвізовий", мають відповідати всім критеріям ЄС.

Лайчак підкреслив, що у тому разі, якщо "Туреччина відповідатиме вимогам ЄС", Словаччина, як й інші країни ЄС, підтримає візову лібералізацію для громадян цієї країни.

Також він додав, що питання надання безвізового режиму для країни, які на нього претендують (в першу чергу йдеться про Україну, Грузію, Туреччину і Косово) не має бути політизованим, а лише питанням відповідності кожної з країн-претендеток вимогам ЄС.

"Ми не хочемо і, звичайно, не визнаємо того, що деяким країнам, які відповідають критеріям ЄС для надання безвізового режиму, будуть висуватися додаткові вимоги і будуть закриватися очі щодо інших країн (у питанні відповідності країни критеріям ЄС щодо безвізового режиму) для виконання суто політичних рішень", – наголосив очільник словацької дипломатії.

Нагадаємо, Європейська комісія у середу висунула законодавчу пропозицію Європейському парламенту та Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян Туреччини.

Водночас, в ЄК наголосили на тому, що Туреччина все ще повинна виконати 5 пунктів дорожньої карти до кінця червня.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликає Європейський союз негайно надати Україні безвізовий режим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: