Партія Меркель втратила більшість у парламенті Берліна

Понеділок, 19 вересня 2016, 08:09

У Берліні відбулися вибори в регіональний парламент за результатами яких поточна коаліція соціал-демократів і християнських демократів Ангели Меркель втратила більшість.

Про це повідомляє Spiegel.

Перемогла на виборах Соціал-демократична партія, яка набирає 21,6% голосів, що на 6,7% менше, ніж на виборах 2011 року.

Другим став Християнсько-демократичний союз – 17,6% (-5,75%). Для партії Меркель – це історичний антирекорд на виборах місцевого парламенту.

"Ліві" стали третіми із 15,6% голосів, покращивши свій минулий результат майже на чотири відсотки. Майже стільки ж набрали зелені  - 15,2% (-2,45).

Правопопулістська "Альтернатива для Німеччини", яка вперше бере участь у виборах, також потрапляє до парламенту, набравши 14,2% голосів. Шостою партією, яка потрапляє у парламент, стала Вільна демократична партія – 6,7% (+4,9%).

попередні результати голосування

Попередні результати голосування засвідчили, що ХДС та СДПН не зможуть вдвох створити коаліцію у берлінському регіональному парламенті. Для цього їм потрібно залучати союзників.

Раніше всі партії заявили, що не об’єднуватимуться з "Альтернатива для Німеччини" (AfD), тож найбільш вірогідний союз ХДС та СДПН із "Лівими" або "Зеленими".

Між тим, німецькі ЗМІ не виключать, що партія Меркель може опинитися і поза коаліцією, яку створять СДПН, "Зелені" та "Ліві".

Як відзначає Deutsche Welle, вибори засвідчили, що навіть після 27 років з моменту падіння Берлінського муру столиця Німеччини залишається політично розділеною навпіл.

Найбільш виразно різницю в електоральних симпатіях жителів східної і західної частини Берліна помітні у результатах партії Меркель та Лівої партії.

У східному Берліні Ліва партія фінішувала першою, здобувши більше 25% голосів виборців, в той час як у західній частині міста за неї віддали свої голоси 10,4%. ХДС натомість здобула 20,8% голосів у західному Берліні і лише 13%  - у східному.

Як повідомлялося, два тижні тому AfD дебютувала на виборах у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія, де здобула понад 20% голосів виборців.

У той же час решта партій, що вже багато років були представлені в місцевому Ландтазі, втратили по кілька відсотків підтримки. ХДС опинилася на третьому місці, набравши менше 20% голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.