Україна розраховує на ратифікацію Нідерландами асоціації із зазначенням "особливої позиції"

П'ятниця, 23 вересня 2016, 12:28

Уряд України сподівається на ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, можливо, із зазначенням особливої позиції.

Про це заявила віце-прем'єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє УНІАН.

За словами Климпуш-Цинцадзе, прикро було чути позицію прем'єр-міністра Нідерландів, що уряд його країни не готовий відповідати за своє попереднє рішення, коли були закінчені процедури щодо Угоди про асоціацію.  

Віце-прем'єр зазначила, що прикро, що зараз береться до уваги дорадчий референдум, тобто, "по суті, думка 20% населення Нідерландів, котрі зараз впливають на те, що Україна може стати заручником такого голосування нідерландських громадян".

За її словами, уряд продовжує працювати з усіма країнами-членами ЄС стосовно того, що "ми вважаємо неприйнятною таку позицію Нідерландів і вважаємо, що нам необхідно отримати ратифікацію від Нідерландів, можливо, із зазначенням особливої позиції стосовно того, що двосторонні норми, які стосуються тільки виключно окремих країн-членів, можливо, не будуть застосовуватися в Нідерландах".

Як повідомлялося, парламент Нідерландів ухвалив постанову, якою вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що Нідерланди незабаром можуть запропонувати алгоритм, що дозволить завершити ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

На консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що уряд Нідерландів, а не ЄК має розробляти альтернативний план після референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua