Новий президент Молдови хоче переглянути угоду про ЗВТ з ЄС

Понеділок, 21 листопада 2016, 16:39

Новий президент Молдови Ігор Додон хоче домовитися з Євросоюзом не про зону вільної торгівлі, а про систему асиметричної торгівлі.

Про це він сказав в інтерв’ю російському агентству "Інтерфакс".

"Коли я був міністром економіки (в 2008 році), ми домовилися з Європейським Союзом про запровадження асиметричної торгівлі. Що це означало на практиці? Це означало, що експорт молдавських товарів на європейський ринок йшов без митних зборів, а імпорт - підлягав обкладенню митом", - сказав Додон.

За його словами, відкриття молдовського ринку для європейських товарів, які більш конкурентоспроможні, в тому числі і за ціною, було помилковим.

"Європейські товари душать наших виробників. Якщо ми зможемо знову повернути цю систему, тоді і ризики для Росії з реекспорту зникнуть", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Додон заявив, що Угода про асоціацію з Євросоюзом нічого не дала його країні і відкрито виступає за партнерство з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?