НАТО відкриє офіс зв'язку в Кишиневі

Вівторок, 29 листопада 2016, 20:16

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та премєр-міністр Молдови Павел Філіп підписали угоду про відкриття офісу зв’язку НАТО в Кишиневі.

Про це повідомляє сайт альянсу.

"Ми підписали угоду, яка відкриє шлях до створення офіс зв’язку НАТО в Кишиневі. Цей офіс буде сприяти розвитку практичного співробітництва між Республікою Молдова і НАТО. Це дозволить нам краще підтримувати реформи країни", - сказав Столтенберг.

Генсек НАТО підкреслив, що новий офіс - це невеликий цивільний офіс, а не військова база.

"Мова йде про співпрацю, а не про нав'язування пріоритетів НАТО або членства Молдові. Ми підтримуємо право всіх країн проводити власну зовнішню політику і політику безпеки. НАТО повністю поважає нейтралітет Республіки Молдова", - підкреслив він.

Столтенберг нагадав, що багато з найближчих партнерів НАТО є нейтральними країнами.

"Швеція і Фінляндія - два близьких партнери НАТО, вони нейтральні. Республіка Молдова є близьким партнером НАТО, ви також нейтральні і звичайно, ми поважаємо цей нейтралітет. Завдяки співпраці з НАТО Республіка Молдова може зробити свої збройні сили ще більш професійними", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?