Штайнмаєр привітав нову угоду про перемир'я на Донбасі

Четвер, 22 грудня 2016, 18:58
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привітав досягнення угоди про припинення вогню на лінії зіткнення на Сході України починаючи з 24 грудня, про що було домовлено під час зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську напередодні, 21 грудня.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

За словами Штайнмаєра, ця угода є "важливим знаком" напередодні свят, що наближаються, особливо враховуючи ескалацію насильства, яка спостерігалась протягом останнього часу, зокрема, у районі Дебальцевого.

"Люди, які живуть у районах, що страждають від конфлікту, із припиненням вогню перед новорічними святами, яке має розпочатись опівночі 24 грудня, отримають незначне полегшення гуманітарної ситуації, яка на початку зими є особливо важкою", - зазначив Штайнмаєр.

За його словами, наступними кроками ворогуючих сторін на Донбасі має бути швидке відведення сил та важкого озброєння та надання безперешкодного доступу спостерігачам Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) до усіх районів зони конфлікту. Також міністр закликав сторони до кінця 2016 року здійснити обмін полоненими, насамперед тих із них, хто має проблеми зі здоров'ям.

Нагадаємо, 21 грудня Тристороння контактна група прийняла заяву про необхідність всеосяжного та безстрокового припинення вогню напередодні новорічних свят, починаючи з 24 грудня 2016 року.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter