Македонія звинувачує Албанію у втручанні у внутрішні справи

Середа, 05 квітня 2017, 09:53
Версія для друку Коментарі

Македонія звинуватила сусідню Албанію у втручанні у свої внутрішні справи.

Про це повідомляє RFE/RL з посиланням на заяву МЗС Македонії.

Зовнішньополітичне відомство Македонії 4 квітня викликало посла Албанії, щоб висловити йому протест проти того, що Македонія називає "відкритим втручанням у внутрішні справи країни".

Зокрема, відомство звинувачує Албанію у спробі "змінити конституційний лад Македонії", використовуючи в своїх інтересах етнічну албанську меншину.

У Македонії триває політична криза, оскільки партії, які представляють албанську меншину, вимагають поступок в обмін на своє приєднання до тої чи іншої коаліції.

Після виборів партія VMRO-DPMNE і її лідер, колишній прем’єр Нікола Груєвський не змогли сформувати уряд оскільки не згодні з вимогою встановити албанську другою офіційною мовою в Македонії.

В той же час лідер Соціал-демократичного союзу, що отримав друге місце на виборах, Зоран Заєв погодився на албанські вимоги, однак  президент Македонії не дав йому мандату на формування уряду.

Глава МЗС Албанії Дітмір Бушаті 3 квітня розкритикував Груєвського і його партію за перетворення політичної кризи в етнічну.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter