Битва за Мосул в завершальній стадії - спецпредставник США

Понеділок, 15 травня 2017, 16:44

Битва за те, щоб відвоювати Мосул в терористичного угрупування "Ісламська держава" наближається до фінальної стадії.

Про це заявив Бретт МакГурк, спеціальний представник президента США у глобальній коаліції проти ІДІЛ, передає The Associated Press.

За словами високопоставленого чиновника, іракські сили "повністю перемогли" ІДІЛ в одному з найбільш складних міських боїв часів Другої Світової Війни.

Проте МакГурк заявив, що місцеві іракські чиновники кажуть, що потребують додаткового фінансування з боку США та інших членів міжнародної спільноти на відновлення на території, нещодавно відбитої в екстремістів.

Раніше повідомлялося, що іракські сили безпеки вже за кілька днів можуть завершити операцію з повернення контролю над Мосулом, де вони ведуть боротьбу з бойовиками "Ісламської держави".

Мосул перейшов під контроль ісламістів у 2014 році та став найбільшим оплотом бойовиків в Іраку.  Масштабну наступальну операцію з повернення міста проурядові сили за підтримки коаліції на чолі зі США розпочали у жовтні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.