Лідери ЄС продовжили санкції против РФ без жодних суперечок - Туск

П'ятниця, 15 грудня 2017, 15:58
Версія для друку Коментарі

Лідери країн Європейського союзу на саміті у Брюсселі ухвалили рішення щодо продовження санкцій проти РФ одностайно і без жодних суперечок.

Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск на підсумковій пресс-конференції після саміту.

"28 країн ЄС об’єднані, коли йдеться про продовження санкцій проти Росії. Минулого вечора вперше ЄС узгодив продовження санкцій без будь-яких суперечок або додаткових аргументів", - сказав Туск.

Раніше видання EUobserver повідомило, що деякі глави держав та урядів на саміті ЄС переконували, що "санкції не можуть продовжуватися вічно". Видання не називає прізвищ або країн.

Також повідомляється, що канцлер Німеччини Ангела Меркель відстоювала позицію, що санкції скасовувати не можна, бо це "надішле неправильний сигнал Москві".

Як повідомлялося, 14 грудня лідери країн Європейського Союзу схвалили продовження економічних санкцій  проти Росії ще на шість місяців.

Формальне рішення про продовження санкцій очікується наступного тижня.

ЄС запровадив економічні санкції проти РФ 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії, яка дестабілізувала ситуацію в Україні. Санкції спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори та сферу товарів подвійного призначення.

19 березня 2015 року тривалість санкцій зв'язали з повним виконанням Мінських угод, які повинні були бути виконані до 31 грудня 2015 року.

Оскільки цього не сталося, і з огляду на те, що Мінські угоди як і раніше не були повністю виконані, ЄС регулярно подовжував дію санкцій.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter