Президент Сербії пропонує створити зону вільної торгівлі на Балканах

Вівторок, 13 лютого 2018, 17:32
Версія для друку Коментарі

Президент Сербії Александар Вучич запропонував створити зону вільної торгівлі на Балканах.

Про це йдеться у статті "Західні Балкани повинні зламати торгові бар'єри", яку він написав для сайту Politico.

"Тепер, коли більшість західних балканських країн єдині в нашому прагненні стати частиною Європейського Союзу, - і ЄС опублікував нову стратегію для всього регіону — у нас є унікальна можливість, згідно з якою необхідно діяти", - заявив він, однак додавши, що "членство в ЄС не може бути самоціллю".

Вучич вважає, що лідери балканських країн повинні створити умови, які дозволять забезпечити зростання і процвітання цього регіону.

"Вільний потік товарів, послуг, людей і капіталу зробить наш регіон більш привабливим для інвестицій. Індивідуально, ми дрібні гравці, але в сукупності, ми є ринком вартістю 20 мільйонів. За останні 10 років товарообіг між Західними Балканами та ЄС зріс більш ніж удвічі, досягнувши в 2016 році €44 млрд, при цьому експорт в ЄС збільшився з €7 млрд до €18 млрд", - сказав президент Сербії.

Вучич заявив, що створення спільного ринку між країнами Західних Балкан подвоїть поточний рівень прямих іноземних інвестицій та дозволить залучити не менше 8-9 млрд доларів інвестицій в рік.

"Також це дозволить створити тисячі нових робочих місць і зробити наші економіки більш конкурентоспроможними. Це може стримати найкращі уми, які виїжджають", - додав він.

Нагадаємо, Єврокомісія прийняла стратегію щодо "переконливої перспективи розширення ЄС та посилення взаємодії з Західними Балканами".

У стратегії йдеться про те, що до 2025 року ЄС "може бути більшим за 27 держав", "але динаміка руху держав Західних Балкан на їх шляху до ЄС залежатиме від їхніх власних заслуг, їхньої швидкості та від конкретних досягнутих ними результатів".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter