Сейм Латвії відмовився розглядати ініціативу про освіту російською мовою

Середа, 14 лютого 2018, 18:49
Версія для друку Коментарі

Парламентська комісія Сейму Латвії щодо мандатів, етики та заяв вирішила відхилити петицію про збереження в Латвії двомовної освіти, під якою підписалися 10 тисяч осіб.

Про це повідомляє Delfi.

Також представники комісії відмовилися передати ініціатіву на розгляд інших комісій, пославшись на те, що "інша комісія вже розглядає питання про мову навчання".

Мова йде про комісію Сейму з освіти, культури та науки, яка в цей же день схвалила поступовий перехіж на навчання в загальноосвітніх навчальних закладах тільки латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року.

Перехід на навчання латиською мовою повинен бути завершений в 2021/2022 навчальному році.

Підготовлений Міністерством освіти і науки проект поправок передбачає провести реформу в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є двомовним, в початковій школі (1-6 класи) здійснюється за трьома моделями двомовного навчання, а на завершальному етапі основної освіти (7-9 класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою, в середній школі (10-12 класи) - тільки латиською мовою.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter