Посла Литви викликали в МЗС Білорусі і вручили ноту

Четвер, 15 березня 2018, 08:58

Посол Литви був викликаний в МЗС Білорусі у зв'язку з повідомленнями у ЗМІ про інцидент з радіоактивними матеріалами в ході робіт по виведенню з експлуатації Ігналінської АЕС.

Про це йдеться у повідомленні  МЗС Білорусі.

"Послу Литви була вручена нота, в якій білоруська сторона висловлює стурбованість у зв'язку з відсутністю оперативної інформації про подію на Ігналінській АЕС", - йдеться в повідомленні.

"МЗС Білорусі Литву закликав провести ретельне розслідування події та інформувати білоруську сторону про результати розслідування" - заявили у відомстві.

Дана інформація також була доведена до голови представництва Євросоюзу в Білорусі та передана у відповідні європейські структури.

Представник міністра енергетики Литви Аурелія Вярніцкайте раніше спростувала повідомлення про те, що наприкінці минулого року на Ігналінській АЕС стався інцидент. За її словами, це були випробування, які показали необхідність удосконалення обладнання, в той момент радіаційний фон не підвищився.

За даними литовських ЗМІ, наприкінці минулого року на непрацюючій АЕС стався інцидент, про який не повідомили громадськості. При вилученні радіоактивних відходів зі старих сховищ та поміщенні їх у нові сховища з'ясувалося, що рівень радіації вищий, ніж було розраховано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua