Екс-лідер Каталонії з німецької тюрми поскаржився в ООН на уряд Іспанії

Вівторок, 27 березня 2018, 14:37

Комітет з прав людини ООН зареєстрував скаргу колишнього глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, який стверджує, що Іспанія порушила його політичні права.

Про це повідомила речниця Комітету з прав людини ООН, передає The Associated Press.

Джулія Гронневет, відповідальна за роботу зі ЗМІ в органі ООН, що базується в Женеві, повідомила, що скарга була зареєстрована в понеділок, 26 березня.

За її словами, жодної додаткової інформації не може бути надано, оскільки справа є "конфіденційною".

Повідомляється, що група юристів та експертів з прав людини почали юридичні дії в березні, стверджуючи, що Іспанія порушила права людини, громадянські і політичні права, застосовуючи суворі заходи у зв'язку з подіями в Каталонії минулого року.

Реєстрація скарги означає, що іспанський уряд має шість місяців, щоб надати будь-яку інформацію у правозахисний орган з приводу цього питання.

Як відомо, Комітет з прав людини ООН займається наглядом за виконанням Міжнародного пакту про громадянські і політичні права в країнах-учасницях пакту.

Нагадаємо, німецький суд залишив під вартою колишнього главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона до винесення рішення щодо його екстрадиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?