Посол України став на сторону Сербії в конфлікті з Косовом

Четвер, 29 березня 2018, 09:51

Посол України в Сербії Олександр Александрович заявив, що уряд Косова діяв "абсолютно безвідповідально", затримавши сербського дипломата Марка Джурича в Косовській Митровиці.

Про це повідомляє Rs.n1info.

"Україна не визнає незалежність Косова, і ми підтримуємо брюссельські угоди та діалог між Белградом та Приштиною... я був на зустрічі з Івіцем Дачічем (глава МЗС Сербії - Ред.) та іншими послами, і я можу сказати, що дії уряду Косова були повністю безвідповідальними і його реакція була неадекватною", - сказав Александрович.

Посол підкреслив, що подібні ситуації не повинні відбуватися в майбутньому.

"Україна повністю підтримує Сербію в цьому випадку", - додав посол.

Нагадаємо, 26 березня у Косовській Мітровиці - косовському анклаві із сербськомовним населенням – відбулася спецоперація із затримання Марка Джурича, головного сербського переговірника між Белградом та Приштиною у переговорах, які проводяться за посередництва ЄС.

Після захоплення, яке відбулося із застосуванням зброї та спецзасобів, дипломата повезли в столицю Косова. Косовська поліція підтвердила затримання, але повідомила, що повернула затриманого дипломата в Сербію.

Через затримання дипломата в Косові розпалася урядова коаліція. Керівництво "Сербського списку", політичної групи сербської громади в Косові, прийняло рішення залишити уряд у Приштині.

29 березня Сербія розпочала військові навчання "Sadejstvo 2018" неподалік Косова.

Читайте також "За крок до кривавого минулого: Сербія та Косово дійшли межі нового конфлікту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua